איך להשיג מחויבות זוגית

 הכרויות
 
בכל מערכת יחסים מגיע שלב שבו מתחילים לדבר קדימה ולדרוש מחוייבות. גם אם לא הפכתם את זה לרשמי, אם אתם יוצאים קבוע פרק זמן ממושך, הגיע הזמן להגדיר את היחסים שלכם. זה לא אומר שאתם צריכים לעבור לגור יחד, להכריז על אירוסים או לשלוף טבעת ולהציע נישואים, זה פשוט אומר שאתם צריכים לדבר על מחוייבות הדדית. 
מדוע? משום שמחוייבות חד צדדית עלולה להוביל למצב מעורפל במערכת היחסים, כשאחד הצדדים בטוח שהצד השני מסור ומחוייב בעוד הצד השני שבוי בסוג של תודעה כוזבת של מערכת יחסים פתוחה, שזבה הוא יכול לעשות ככל העולה על דעתו, כולל לצאת עם חברים, לפלרטט עם הבת של השכן ולהעלם ליומיים לאילת בלי לדווח על מעשיו. אז איך משיגים מחוייבות בקשר זוגי בלי להחתים אף אחד על שטר התחייבות או הסכם זוגיות?
 
קודם כל, צריך להעלות את הנושא בשיחה רשמית, לא כדרך אגב בשעת נסיעה או בעת ביקור אצל חברים. מדובר בעניין פרטי שלכם וצריך להקצות לו את הזמן והמקום הנכונים. מדובר במחוייבות הדדית בו שני הצדדים צריכים לדבר בצורה פתוחה על הרגשות שלהם. זו הזדמנות נפלאה גם ליצור קירבה אם באמת התחושה היא משותפת ושניכם מאוהבים או רואים עתיד משותף. אם הצד השני סגור ושתקן יחסית, אין בררה, עליכם לדובב אותו. זה לא אומר לחלץ בכח הודאה על רגשות כוזבים, אלא פשוט לברר אם הוא מרגיש כמו שאתם מרגישים ומה דעתו על הקשר הזוגי שלכם.
 
בכל שיחת מחוייבות יש מקום למשא מתן. כן, משא מתן. אין מה לעשות, אף אחד מאיתנו לא מושלם ובכל קשר רומנטי יש דברים שמפריעים לצד השני. גם אם מדובר בהוא משאיר את הנעליים בסלון או שוכח לתת לי נשיקה כשהוא חוזר בערב מהעבודה. אם יש דברים שאתם מוכנים לשנות ולהתחייב עליהם לשנה החדשה, כמו למשל, להתחיל לחייך לאמא שלו על אף שהיא מעצבנת אתכם או להתחיל לשתף יותר בדברים שעוברים עליכם, אז גם הוא צריך להתחייב על כמה דברים שיגרמו לשניכם נחת. לכל התהליך הזה יש מטרה טובה והיא לקרב ביניכם ולחזק את הקשר ביניכם. אם לא מספיק הסכם בעל פה, קחו דף ועט וכתבו את ההתחייבות שלכם וחתמו עליהם.
 
אם אתם טיפוסים שמבטיחים בקלות ומפרים הבטחות באותה הקלות בה הבטחתם, זה הזמן להשתנות ולעמוד בהבטחות שלכם. אם הבטחתם לעצמכם שהשנה אתם רוצים לקדם את הזוגיות, לעבור לגור יחד או להינשא לבחיר ליבכם, קדימה, שתפו את הפרטנר ותבדקו אם גם הוא שואף לאותו הכיוון. חשבו כיצד תוכלו לממש יחד את ההבטחות האלה – האם לחפש דירה מקדם אתכם לעבר מגורים משותפים? האם העובדה שהתארסתם אכן מבטיחה שתינשאו? אם זה לא מסכים מחוייבות ביניכם, קבעו כבר עכשיו תאריך משוער לחתונה. הדרך הנכונה לגרום לדברים לקרות, היא להפוך אותם למציאות בלי לדחות אותם שוב ושוב.
 
הראו לפרטנר שאתם רציניים לגבי ההתחייבות שלכם ולאורך זמן. אם התחייבתם להתחשב בו בשעות לחץ, אל תתקשרו שבוע אחרי כבר לנדנד למה אתה עובד עד מאוחר ולנזוף בו על כך. התאפקו ועמדו במילה שלכם, רק בצורה הזו תרוויחו את האמון שלו. מצד שני, אתם בהחלט מוזמנים לצפות ממנו לתגמול הוגן – אם הוא התחייב לפנק אתכם כל שישי בבוקר בארוחת בוקר למיטה ושכח, אמרו לו זאת בצורה עדינה והזכירו לו שהוא התחייב לנושא. כמובן שעליכם להתחייב לדברים שאכן תוכלו לקיים ולעשות מכל הלב ולא רק כדי לצאת מידי חובה. התחייבו על דברים שיעצימו את הקשר שלכם. אז קדימה, חשבו כבר עכשיו על מחוייבויות לשנה החדשה ושתפו את הפרטנר שלכם במה שהחלטתם.        
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

0