היכרויות - משלב היכרויות לשלב התאהבות

עזבו אתכם מאהבה ממבט ראשון. בניית מערכת יחסים לוקחת זמן רב ומחייבת השקעה. מדריך לבניית קשר זוגי חזק משלב היכרויות ועד לשלב ההתאהבות.

כולכם בוודאי שמעתם אינספור אגדות אורבניות על מפגשי היכרויות. זוגות שנפגשו פתאום ברחוב, הביטו אחד בשני וידעו שזו אהבת אמת. יום למחרת מכן, מספרות הנשמות הטובות, השניים עברו לגור יחד, שבועיים לאחר מכן התחתנו והם נשואים באושר ועושר עד עצם היום הזה כבר עשרים שנה.
 
 
אבל אלו רק מיתוסים או סיפורים יוצאי דופן. בשוק הפנויים פנויות אין נוסחאות אינסטנט: כמעט אף אחד לא מתאהב בבת אחת או בונה מערכת יחסים נפלאה בקלי קלות. זוגיות היא פרויקט שמחייב זמן, השקעה, סבלנות, כבוד הדדי, הקשבה ועוד. למעשה, הזוגיות מתנהלת כמו האבולוציה של המין האנושי. היא מורכבת משלבי התפתחות והבשלת הקשר. אין קיצורי דרך, יש הרבה מאוד שלבי ביניים, לעיתים יש גם הפסקות, תקלים, משברים ופרידות, אבל מי שמחזיק מעמד - קוצר את הפירות.
כיצד קשר נולד? מתוך הרבה אהבה ובעבודה קשה. קבלו את השלבים בדרך לזוגיות טובה ונסו ליהנות מהתהליך עצמו.
 
דייטים עושים באהבה
 
דייט שני: תודו, שלהגיע לדייט שני זה כלשעצמו הישג אדיר. רובכם יצאו להרבה מאוד מפגשי היכרויות ראשוניים, שנעים בין נחמד לאיום ונורא. אבל מי שמגיע לדייט שני בלב שלם יכול לטפוח לעצמו פעמיים על השכם. בדייט השני תוכלו לגלות זה על זו, להעמיק את השיחות ולעמוד על טיב הכימיה הראשונית של הדייט הראשון. אם גם בדייט השני תחושו פרפורי בטן ורצון עז להמשיך להתראות, שיחקתם אותה, יש מצב שאתם עומדים בשלב המוביל היכרויות ראשוניות אל  מערכת יחסים. המעבר בין דייט לדייט אינו פשוט: לרוב ההתלהבות דועכת או שתגלו דברים על הפרטנר שיפריעו לכם. שימו לב שלא להיפגש על ההתחלה באינטנסיביות חונקת. חשוב להשאיר זמן לגעגוע ולהישאר בקשר טלפוני. בתקופה זו כדאי לפנות זמן לעצמכם ולחברים, כדי להתייעץ ולבדוק כיצד אתם מרגישים ומכאן לאן ממשיכים הלאה.
 
נשיקה ראשונה: השלב בו תחושו לראשונה מגע אינטימי עם הפרטנר. שלב זו הוא לרוב מלחיץ, כי רבים חוששים לגלות שהפרטנר לא יודע להתנשק, טעמו כשל מאפרה, הוא לא צחצח שיניים כחודש ימים או סתם מזיל ריר תוך כדי האקט. הנשיקה הראשונה אינה מהווה דוגמא לאיך הקשר שלכם עתיד להראות. יתכן שהיא מרגשת במיוחד או סתמית במיוחד. אל תעניקו לה חשיבות יתרה ועם זאת, נסו לחשוב אם אתם אכן נמשכים לפרטנר והייתם מסוגלים להגיע אתו למגע מיני קרוב יותר מנשיקה.
 
 
סקס ראשון ושינה משותפת: השניים לאו דווקא הולכים ביחד. יתכן שתשכבו ולא תשנו יחד ויתכן שתשנו יחד ללא קיום יחסי מין. כך או כך, בדרך כלל חווית חדר המיטות בשלב של היכרויות ראשוניות מאוד מרגשת. מרבית הזוגות מתרגשים מאוד מהבילוי הראשון במיטה. בילוי שבודק רמה של משיכה מינית ומספר הרבה מאוד על הרגישות, הסבלנות, העדפות המיניות של הפרטנר. גם הלינה המשותפת, היכולת לישון יחד ברוגע ולהתעורר יחד באותה המיטב יבשר לכם על טיבו של הקשר. האם קמתם רגועים המיוחד? התכרבלתם במהלך הלילה? האם הסתדרתם או שהתגלו קשיים? אתם מוזמנים להעניק צ'אנס נוסף ללינה משותפת: להחליף אולי בתים, לבלות בכלל בצימר או בבית מלון או פשוט לנסות את הדברים בצורה אחרת.
 
היכרויות עם החברים וההורים: כמעט כולם מייחסים לשלב היכרויות הפרטנר עם החברים או עם ההורים או עם כל הסובבים חשיבות רבה. היכרויות אלה מצביעות על כך שמדובר בקשר רציני יחסית עד כדי כך שאנחנו גאים לספר עליו ליקירנו.זיכרו שהחברים וההורים נמצאים עבורנו בעמדת שיפוט. הם יכולים לשים לב לפרטים בפרטנר שלא הנחנו עליהם את הדעת, ומצד שני, הם עלולים לבקר ואף לקטול את הפרטנר ולא לחבב אותו בניגוד אלינו, ביקורת שעלולה להוביל לעיתים רבות לריב או להוריד את ההתלהבות מהקשר. קחו הכל בפרופורציה: ערכו היכרות עם אחד או שניים מחבריכם שדעתם חשובה לכם במיוחד ועם ההורים רצוי לערוך היכרות בהרכב משפחתי מצומצם.  
 
השלב של היכרויות ראשוניות הסתיים ועכשיו יחסינו לאן?: שיחה מיתולוגית, שתפקידה לבדוק את מהות היחסים והתקדמות הקשר. זכרו, אף אחד לא מודד לכם את הקשר בסטופר. אין לכם חודשיים להחליט או שנתיים להתחתן. תעשו הכל בקצב שלכם. תמיד אחד מבני הזוג יהיה דומיננטי יותר מהאחר והוא ירצה כבר לעבור לגור יחד או להתחתן. נסו לקבוע דד ליין משותף ואל תחלמו מהסובבים ששואלים "נו, מתי חתונה?". תאמו ציפיות, כדי שאף אחד מכם לא יתאכזב.
 
זכרו, בחיים יהיו לכם כל מני סוגים של מערכות יחסים. קשרים אותם תחליטו להפסיק גם אחרי שלוש שנים משותפות, כיוון שאחד מבני הזוג או שניכם לא רואים עתיד משותף ויהיו קשרים בהם תקפצו למגורים משותפים ותדברו על חתונה וילדים עוד טרם הכרתם בני משפחה.  המגורים המשותפים לפני החתונה חשובים כיוון שהם מהווים אתר התנסות לזוגיות. כך תגלו, כיצד אתם מסתדרים בניהול כלכלי, תחזוקת הדירה, שהות משותפת לאורך זמן וכדומה.
 
נהנים לגור יחד ומאוהבים? חשבו על ההמשך, אל תשמרו בבטן לבטים, דאגו לנהל שיחות על הזוגיות שלכם ולחשוב יחד כיצד ניתן לשפר אותה ולהקפיץ אותה לשלב הבא.
   

0