להתחתן או לחכות, בעד ונגד

 הכרויות אקדמאים

 

מאת: מערכת החצי השני

היום כולם לוקחים את הזמן, אחרי הצבא יוצאים לטיול ארוך, מחפשים את עצמם, נהנים מהרווקות ומושכים אותה עד שכבר נהיה מעיק להיות לבד.
משהו מרגיש חסר ולפתע מבינים שרגע, הזמן עבר מהר מאוד, השעון הביולוגי מתקתק בקצב מסחרר ורוצים להספיק כמה שיותר מהר להתחתן.
הבעיה היא שלא תמיד נכון להינשא לדייט הראשון המוצלח או למי שעברתם לגור אתו בפעם הראשונה או לפני שעוד בדקתם איך אתם מסתדרים על האמת וגם אחרי שכבר הושמעה הצעת נישואים, לא חייבים להיחפז לחופה ולהינשא במהרה.
מצד שני, אולי אם מצאתם אהבה גדולה מדוע שתידחו את ההחלטה? הרי לא כל יום מגלים את החצי השני שלכם.
מבולבלים? גם אנחנו אז אספנו לכם רשימה בעד ונגד חתונה מהירה. בסופו של דבר, תשקלו את השיקולים האישיים שלכם ותעשו מה שבלב שלכם, אבל אם אתם צריכים עזרה בחלוקה ליתרונות וחסרונות, אז הנה היא לפניכם:

למה להתחתן מהר?
הכל יחסי: נתחיל מזה שהכל תלוי בקצב האישי שלכם. יש אנשים שבשבילם לארגן חתונה בחודשיים זה צפוף מדי והם חייבים לקחת את הזמן ולהתעכב על כל פרט.
מנגד, יש אנשים שלא רואים סיבה להיפגש עם כל איש מקצוע, לערוך השוואת מחירים, האולם הראשון שהם ראו אותו הם לוקחים, את נושא עיצוב השולחן ואת שליחת ההזמנות הם משאירים להורים ומתחתנים מהר בהשוואה לאחרים אבל מבחינתם, החתונה התקיימה בזמן הנכון ולא מוקדם מדי או מהר מדי. חשבו איפה אתם בכל הסיפור הזה של המרדף אחרי הזמן בעקבות החתונה הנחשקת.
לסיים את החיפושים: לפעמים דחיית החתונה עלולה להוביל לכך שאתם מרגישים שאתם לא סגורים על הקשר שלכם או שהמחויבות שלכם לא שלמה.
אם אתם באמת חשים שאתם לא מאוהבים 100% ויש אנשים בחוץ שיתאימו לכם יותר, עדיף שתחכו קצת או תחתכו לפני שתיקשרו, אבל אם אתם דוחים את החתונה רק כדי לא להינשא בלחץ ובזמן הזה אתם מאבדים את הביטחון בקשר ואת האמון זה בזה בלי שום סיבה רק בגלל שאתם דוחים את החתונה בכוח, אז אל תדחו אותה.
חתונה מהירה יכולה לאפשר לכם להרגיש בנוח במערכת היחסים הטובה שלכם.
להתחיל משפחה: בעידן שלנו יש מספיק חיים זוגיים הפוכים, זוגות שמביאים ילדים לעולם ורק אחר כך מתחתנים, אבל אם מבחינתכם, החתונה חשובה למיסוד הקשר ורק אחריה תרצו להביא ילדים ואתם מרגישים שאתם ממש רוצים כבר להתחיל "לעבוד על זה", אפשר בהחלט להתחתן מהר כדי שגם תוכלו להביא ילדים כמה שיותר מהר.

למה לדחות את החתונה?
להתחזק עד החופה: חשוב מאוד לפתח את הקשר הרומנטי, להתרגל זה לזו ולחיים המשותפים לפני שמחליטים להתחתן. כדאי לעבור לגור ביחד, להכיר את המשפחה והחברים ולהתאמן על החיים הזוגיים ואם אתם מרגישים בטוחים ורואים אחד את השני ביחד, חתונה היא המהלך הטבעי הבא.
אירוע של פעם בחיים: איך שלא תסתכלו על זה, חתונה היא מאורע רציני ובוודאי תרצו להשקיע באירוע כדי שהוא באמת יהיה אירוע חווייתי ומרגש. קשה מאוד לתכנן או לערוך חתונה מהר אלא אם כן בחרתם להינשא מעבר לים או באמת החלטתם לקיים חתונה אינטימית, צנועה וללא הגימיקים והאטרקציות שמככבים כיום בזירת האירועים.
אם תמהרו מדי להתחתן והלחץ יבוא על חשבון החוויה וההנאה בחתונה שלכם, יתכן שתצטערו על כך בעתיד.
שילוב החתונה בחיים: סיבה נוספת לדחות את החתונה היא שחשוב שתתחתנו בתקופה שמתאימה לכם בחיים, כשיש לכם זמן לארגן חתונה או אתם מרגישים מספיק בשלים להינשא. עברתם מסלול מסוים כל אחד בנפרד ואחר כך ביחד, סיימתם תואר (להינשא בתקופת מבחנים, למשל, יכול להיות דבר די מלחיץ), טסתם ביחד לחו"ל, יש לכם כבר קריירה או כל נקודת ציון בדרך שאתם מרגישים שמסמנת לכם שהחתונה שלכם תתקיים בטיימינג הנכון לשניכם.
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

4.882813E-02