לא תמיד יש לי כח אליו

 החצי השני הכרויות

 מאת: אדוה

כל כך הרבה זמן חיכיתי שהוא יופיע בחיים שלי. הבדידות חנקה אותי מכל הכיוונים והבטחתי לעצמי שכשיהיה לי מישהו מיוחד, אני אכניס אותו לחיים שלי והוא ימלא אותם בלי סוף.
ואז הוא הגיע ובאמת בהתחלה שאבנו זה את זו 24 שעות ביממה. את הבקרים מעבירים בכיף על חביתה ואחרי העבודה נפגשים בבתי קפה או לסרטים, מסתובבים בשדרה הירוקה חבוקים ואת הלילות חולקים.
אבל אז עבר הזמן והקשר הארעי הפך למערכת יחסים בה אנחנו גרים ביחד ורואים זה את זו בין לבין, בין העבודה לסידורים, ללימודים, למפגשים עם החברים והכל היה מאוזן ויפה. אבל פתאום הוא החליט שהוא לומד ועזב את העבודה ובתקופות מבחנים ישב איתי בחדר העבודה בוהה בי מאחור והנוכחות שלו הפכה מתומכת למעיקה. לא יכולתי ללכת למטבח בלי שהוא יבקש ממני כוס קפה ולא יכולתי לכתוב מייל בלי שהוא ישאל אותי מי הנמען. הפרטיות שהיתה לי בקשר שלנו, שהחזיקה אותי מוכנה לקראתו בסוף כל יום העבודה, נעלמה מחיי וכל מה שנשאר לנו זה שנינו ביחד בלי אוויר לנשימה.

תנו לעצמכם לנשום
אז מה עושים כשהקשר הופך למכביד או יותר נכון, כשמבלים ביחד בלי הספייס המבוקש? לא כולנו הרי נועדנו לחוות את הפרטנר בצורה רציפה ורבים מאיתנו מחזיקים את הקשר רק בזכות אותם רגעים שבהם אנחנו שניים נפרדים.
אצלנו הפרטנר חזר לעבודה אחרי שסיים את התואר, זה היה ארוך ולווה בהרבה משברים, אבל בסופו של דבר למדתי להרפות, להתעלם מהמבטים בגב, לצאת מהבית, להיפגש עם אנשים וקבלתי בחזרה את האיזון שהופר. אבל מה אצלכם? מה קורה אם לפתע אתם מרגישים שאין לכם חיים מלבד הפרטנר? שאין לכם אנרגיות לשמוע איך עבר עליו היום או את הקיטורים השוטפים, לנהל אתו את הדיונים הסוערים של פעם ובעצם אין לכם ממש כח אליו? האם זו תקופה חולפת או סיומה של מערכת היחסים? הנה כמה עצות וסימנים שיעזרו לכם להבין מה קורה אצלכם.

הפסקה יזומה
אם אתם מרגישים שהקשר רץ מהר מדי ואיבדתם שליטה על הרגשות שלכם ואתם מונעים מכעסים וחסרי סבלנות כלפי הפרטנר בגלל יותר מדי זמן ביחד שכבר לא זמן איכות, חשוב שתיקחו הפסקה קצרה. לאו דווקא פרידה או הפסקה בה אתם מתפצלים אלא אפילו חופשה נפרדת זמנית, עם חברים או בני משפחה, תנו לעצמכם להתגעגע כדי לחזור עם אנרגיות.

אולי הבעיה אצלי?
בדקו האם אתם עוברים בחיים תקופה מורטת עצבים שמשפיעה על התנהלות שלילית בקשר הרומנטי. לפעמים מדובר בזה שאתם קצרי רוח כלפי עצמכם בעצם ולא כלפי הפרטנר, אתם אלה שמתחבטים עם עצמכם בנוגע לעתיד או סתם נאבקים בשגרה השוחקת ומוציאים את התסכול והזעם על הפרטנר. עצרו מבעדכם לעשות נזק, נסו לגשת לטיפול או לבדוק כיצד אתם יכולים לשפר את ההתנהגות או לפחות – אל תשליכו את האשמה על הקשר הרומנטי.
בכל מקרה, חשוב שתשתפו את הפרטנר במה שעובר עליכם כי קצת סבלנות מצידו בוודאי לא תזיק ורק תסייע לכם לחזור לעצמכם ותטיב עם הקשר והתקשורת ביניכם.

ניהול נכון של מערכת היחסים
כמו כל מערכת יחסים, גם מערכת יחסים רומנטית דורשת לעיתים רה אורגניזציה. חלקו את הזמן נכון, כך שלא תרגישו שאתם מקדישים את כל כולכם ואת כל יומכם לפרטנר אלא גם יש לכם דברים אחרים בחיים, עבודה, לימודים, חברים וזמן לעצמכם. תוכלו לחלק את הטריטוריה הביתית למרחב משלכם, אפילו פינה קטנה במרפסת אליה תוכלו לברוח כשמעיק לכם בנשמה או כשמתחשק לכם לחשוב לפני שאתם נכנסים סתם ככה למריבת אוהבים מיותרת. אם תתנהלו נכון תוך כדי הכרה במגבלות שלכם, לא כולנו הרי אנשים של זוגיות טוטאלית וחלקנו זקוקים לפרטיות או לספייס מעת לעת, תדעו להוליך את הקשר הרומנטי למקומות הנכונים.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.03125