שכחתי את יום השנה שלנו

 אתרי הכרויות אקדמאים

 רוני, מערכת החצי השני

אף פעם לא הייתי טוב בתאריכים וזמנים. ימי הולדת או חגים, מועדים מיוחדים ואפילו הגשות בעבודה, כולם מופיעים לי בתזכורות בסוללרי, שמצפצפות און אנד אוף את קיומם של אלה. אז את יום השנה שלנו, שמציין שנה מהרגע בו נפגשנו לראשונה על חוף הים ועד עצם היום הזה, בו אנחנו חולקים דירת שני חדרים פצפונת במרכז הארץ, שכחתי להזין פנימה למסד הנתונים והתאריך הלך לי לאיבוד בין פגישת עבודה לחתונה של חברים.
חשבתי שזה לא כזה ביג דיל, הרי זה לא שהתחתנו ושכחתי את יום הנישואים וביום הולדתה הייתי הרי הראשון שאמר לה מזל טוב – אז מה הבעיה? אבל היא חשבה אחרת. אחרי שהפרחים הגיעו אלי והופעתי נרעש ומופתע במשרד שלה, שואל על מה המהומה ולמה התחשק לה לשלוח לי סתם פרחים? היא נעלבה עד עמקי נשמתה ששכחתי את העובדה שלפני שנה בדיוק הכרנו ומאז אנחנו מאוהבים עד כלות הנשמה.
איך מישהו יכול למחוק מהזיכרון שלו יום כל כך מיוחד? שאלה וטרקה בפני את הדלת, שלחה אותי בבושת פנים לרחוב, לחפש רעיון למתנה מקורית או חוויה מדהימה, שתפצה על כך ששכחתי משהו כל כך חשוב בעיניה. אז טרחתי ועשיתי לה טיסה בשמי הארץ, נחיתה מיוחדת ומשם ארוחה תחת כיפת השמיים המנצנצת. זה היה פיצוי הולם והיא סלחה לי ומאז אני לא שוכח שום דבר, גם לא מתי ההורים שלה התחתנו או מתי חברות שלה חוגגות יום הולדת.
טסתם לחו"ל והשארתם את הפרטנר בבית שבועיים לבדו? שכחתם להופיע לארוחת ערב שהוא ארגן עם ההורים? התעכבתם עד מאוחר בעבודה דווקא כשהוא היה חולה ונזקק לתמיכתם? איך תפצו את הפרטנר?

הסבירו את עצמכם

חשוב מאוד שיהיה לכם תירוץ טוב ואני כבר מזכיר לכם שלפני התירוצים והמחוות היצירתיות, רצוי להימנע מסיטואציות כאלה. אם אתם יכולים לדחות משהו או לא להתעכב או פשוט להיזכר בזמן – עשו את זה ותחסכו לכם ולפרטנר חיכוכים ומריבות. אבל אם לא זכרתם וזה לא באשמתכם, הבוס שוב עיכב אתכם בעבודה או היו פקקים באיילון, הסבירו לפרטנר ברוגע מה קרה. אם הוא מסרב לדבר אתכם – סמסו לו הודעה בנושא. לא משנה כיצד תסבירו, אל תשאירו אותו בלי תשובות או תבליגו נוסח "אז מה קורה, גם לך זה קורה". עדיף להתנצל ולהמשיך הלאה מאשר להיכנס לעימות הדדי של מי יותר אשם בסיטואציה.

עמדו מאחורי המילה שלכם
אם הבטחתם לפצות את הפרטנר ביום או במפגש אחר, אל תבטלו שנית או תעשו שוב את אותה טעות. קיימו את הבטחתכם, כדי שלמילה שלכם תהיה ערך בעיני הפרטנר והוא לא יטיל ספק כל פעם שאתם מתחייבים למשהו ולא עומדים בו.  

פיצוי רטרואקטיבי
חשוב מאוד לתקן את עוולות העבר. כן, כן, גם החיים שלכם עמוסים ואיכשהו יוצא שכל יום אתם חוזרים מאוחר מהעבודה ולא מתפנים לפרטנר. תמיד חייב להיות מקום לגמישות. אם למשל, אתם חוזרים מהעבודה מאוחר מדי יום, נסו שבערב יום חמישי תחזרו מוקדם יותר או במהלך הוויקנד התרחקו מענייני עבודה והקדישו את כל כולכם לפרטנר.
הפרטנר שלכם חייב להבין שיש דברים שלא תלויים בכם, אבל גם בשגרה צפופה אפשר למצוא זמן ולהשקיע בו וזה בדיוק האיזון הנכון בין עבודה לחיים אישיים.
  
פנקו בלי לדפוק חשבון
חשוב מאוד שתפצו את הפרטנר בפינוקים, זמן איכות משותף ובילוי רומנטי. אבל אל תהפכו את הפיצוי לשגרה. הפיצוי אמור להיות משהו חד פעמי בהתאם לעוול שנעשה בעיני הפרטנר. אתם בוודאי לא רוצים לאכזב אותו שוב ושוב ואז לפצות אותו בפיצויים חומריים, כי בשלב כלשהו, אם תמשיכו ככה, הפיצוי יאבד מערכו ולא יישאר עוד מקום לתקן ולפצות.
פצו את הפרטנר באופן חד פעמי כשהפיצוי נדרש ונסו לתקן את דרככם, כך ששני הצדדים יהיו מרוצים. לו"ז גמיש יותר בעבודה, הגבלה של טיסות על חשבון זמן איכות עם הפרטנר, הבטיחו לעצמכם שבחודש הבא תזכרו את הארוחה שהוא ארגן וכולי. אל תנהלו חיים זוגיים על בסיס פיצויים.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625