התפשרתי ואני מצטערת

 הכרויות אקדמאים

 מאת: דניאלה

תמיד שאפתי ליותר בחיים וקטלתי וסיננתי כל כך הרבה דייטים עד שכולם מסביב אמרו לי להפסיק להיות כזאת בררנית. את מפתחת ציפיות גבוהות מדי, את מחפשת משהו שלא קיים, את חושבת שעם כל אחד תהיה לך אהבה ענקית ומחמיצה על הדרך גברים שווים, ומה לא שמעתי מאנשים שנדחפו לחיי האהבה שלי בכוח.
בהתחלה התרסתי נגדם, יצאתי וזרקתי תוך דייט אחד אם זה לא היה זה, אבל ככל שהשעון הביולוגי שלי תקתק חזק יותר והחברות שלי התחתנו וילדו ילדים בתדירות גבוהה יותר, התחלתי לחשוב שאולי הם צודקים ואולי אני צריכה לבדוק את עצמי במקום לבדוק את הגברים אתם אני יוצאת.
לא יודעת אם זה היה הטיימינג או שהוא פשוט עשה לי את זה יותר מאחרים, אבל א' היה כל מה שהיה צריך להיות כדי להישאר בחיים שלי יותר משתי שניות. לפחות בהתחלה. היה לו קסם, ציניות, חוש הומור, עבודה מרתקת והוא התעקש להישאר גם כשעשיתי לו חיים קשים. חשבתי שהנה מצאתי אותו, שתמו כל סיבוביי בזירת הרווקים, אבל טעיתי. יותר מדי פעמים ניסיתי לשכנע את עצמי שהוא נהדר ובדיוק בשבילי, שבעצם הוא לא היה.
אחרי תקופת הפריחה הראשונית של הקשר - רבנו הרבה, כעסנו, היתה מועקה באוויר ובכל זאת, המשכנו לצאת, להעמיד פנים שהכל נפלא, אפילו עברנו לגור ביחד ורק אחרי שהתחלנו לנהל חיים נפרדים בבית אחד כי אף אחד לא זז החוצה – הבנתי שכל הזמן הזה כבר לא היתה בינינו אהבה אלא פשרה אחת גדולה שגרמה לנו לסחוב בכוח מערכת יחסים בלי הרבה סיכויים.
אני יודעת שמתישהו אני אצטרך להתפשר, אבל לא על העקרונות שלי ולא על דברים גדולים, אלא לעגל פינות פה ושם ולהבליג על שטויות, אבל בטח לא לעשות הכל כדי להיות עם מישהו שהוא לא בשבילי.
איך תדעו גם אתם שלא התפשרתם על הפרטנר שלכם? יש לי כמה עצות בשבילכם.

אהבה במבחן המציאות
נכון שאין כמו תחושות בטן וכימיה או חוסר כימיה עם בן אדם כדי להבין אם יש כאן סיכוי לקשר או בכלל לא, אבל אם אתם רוצים להמר כי אתם לא בטוחים לאן נושבות הרוחות נסו להעמיד את הקשר במבחן המציאות. זה אומר לבלות יותר זמן ביחד, לאתגר את מערכת היחסים בטיול ארוך או מעבר למגורים משותפים. רק תוך כדי התנהלות יומיומית תדעו אם הקשר עושה לכם טוב או לא ואם ניתן לשדרג אותו או לא.

נטרלו את הסביבה
חשוב שתהיו נאמנים לעצמכם ולהרגשה שלכם לגבי הקשר ושלא תיכנעו למה שהסביבה אומרת לכם. זה שאמא שלך מאוהבת בו לא אומר שגם את מאוהבת בו או להפך, אם אמא שלך אמרה לך שאת טובה מדי בשבילו לא בהכרח מצביע על כך שהוא לא בשבילך. קחו את הביקורת ובדקו אותה דרך הפרספקטיבה שלכם. חשוב שכל יום במהלך מערכת היחסים תרגישו שאתם שם כי אתם רוצים להיות שם ואתם לא נשארים בגלל לחצים סביבתיים או מחוסר בררה. תמיד יש אלטרנטיבות ודגים אחרים ששטים בים.

מערכת יחסים הדדית
אל תתפשרו על אהבה ועל היחס של הפרטנר כלפיכם. אתם לא פחות טובים ממנו וכן, בהחלט מגיע לכם הטוב ביותר. אם אתם מרגישים שהפרטנר לא אוהב אתכם כמו שאתם אוהבים אותו, אל תחשבו משהו בסגנון של "האהבה שלו תתגבר מיום ליום" או "בהמשך הוא ילמד לאהוב אותי". כמו שהוא לא צריך להתפשר עליכם, אתם בוודאי לא צריכים להתפשר עליו. חפשו מישהו שיאהב אתכם כמו שאתם אוהבים אותו.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625