זה כאב כמו בגידה

 החצי השני הכרויות

מאת: שימי

פעם שנאתי בחורים יבבנים, חשבתי שזה נורא לא גברי לבוא ולהתלונן על האישה שלצידך, שאת הבעיות צריך לטאטא מתחת לשטיח ולעבור הלאה. אבל ניסיתי להמשיך קדימה ולא הצלחתי ולא משנה כמה ישבתי מול הפסיכולוגית וקיטרתי והוצאתי ורוקנתי ופרקתי, עדיין נשארה בי המועקה והפחד שהיא תעשה את זה שוב.
היום אני לא תמיד חש שאני יכול לסמוך עליה. קשה לי לשתף אותה, כי מי הבטיח שהיא תקיים את הבטחתה, הפרה אותה בעבר.
אם חשבתם שהיא בגדה בי עם מישהו אחר, אתם טועים, אבל זה כאב ממש כמו בגידה רומנטית, למרות שהיא עשתה את זה, לטענתה, למעני ולטובתי ולמרות שהכל נגמר בשלום, קשה מאז לאחות את השבר.
"הבן שלכם פוטר מהעבודה. הוא כבר שלושה וחצי חודשים מובטל, יושב בבית, שותה ולא עושה עם עצמו כלום". ככה היא אמרה להורים שלי ולא שזאת לא היתה האמת, אבל כל כך הרבה פעמים קודם לכן ביקשתי ממנה, התחננתי, שלא תספר כלום. שתשאיר את מה שקורה בחיים שלי מחוץ לבית הוריי. שניהם חולי לב, שניהם מיוסרים, כבר מילדות הם לא מאמינים בי ומה היא עשתה? בדיוק את מה שלא רציתי. גרמה לאבא שלי לתת לי הלוואה ענקית ולהשמיד את כל הבקבוקים שהוא מצא בבית כאילו אני איזה אלכוהוליסט. כולה בירה לשלושה ימים, אבל איך שזה נשמע מפיה אני עבריין מועד לפורענות שתייה.
היום המצב אחרת, אבל למרות שמצאתי עבודה והפסקתי לשתות, ההורים שלא מעולם לא סלחו לי ואיך שאני רואה את הדברים, הם גם לא יאמינו לי שהכל בסדר. אז נכון, במקום לשמוח שהיא חשבה עלי ושהיה לה אכפת ממני - אני כועס עליה, על השליחה. לא מגיע למישהו שהכנסת לחיים שלך לקחת עליהם בעלות ולשתף בהם אחרים בלי לבקש את רשותך.

איך להשאיר דברים בתוך הזוגיות
הפרטנר שלכם מספר את הסודות שלכם? משתף אחרים בחיים שלכם? מדבר עליכם מאחורי הגב? איך תשמרו את הגילויים בתוך הזוגיות ותגרמו לו להיות דיסקרטי יותר? יש כמה דברים שלמדתי על בשרי.

ציינו את חשיבות החשאיות
בקשו מהפרטנר לשמור בפרטיות את המידע שעובר ביניכם, אבל היו ספציפיים. אי אפשר לשמור הכל בסוד, אבל כשאתם מספרים לו משהו שמבחינתכם רגיש או סודי, בקשו קונקרטית לשמור את הפרט הזה בסוד עד הודעה חדשה והסבירו לו את החשיבות כדי שהוא יבין כמה זה יפגע בכם אם הפרטיות שלכם תופר על ידו.
 בקשו ממנו במפורש לא לספר אפילו לנפשות הקרובות אליו, חבריו הטובים והוריו, כדי שהוא יבין עד הסוף כמה חשוב לכם לשמר את הנושא בסוד.


חשיפה חלקית
לפעמים הפרטנר רואה בחומרה את מה שאתם רואים כמעידה זמנית או כליקוי קטן ואם אתם יודעים שיש לכם פרטנר היסטרי או כזה שנוטה להגזים, חסכו ממנו את כל הפרטים והסבירו לו בצורה תמציתית ולעניין במה מדובר, כדי שהוא יהיה רגוע ולא יעשה מזה עניין גדול. אם אתם יודעים שאתם רק עוברים תקופה קשה וזקוקים ממנו לתמיכה, אל תגידו דברים כמו אנחנו בדיכאון על אף שזה לא נשמע לכם קיצוני אלא רק התבטאות שגרתית, יתכן שהוא יתפוס את זה כדבר חמור מאוד וייבהל ולכן, גם ירגיש שחובה עליו לבקש עבורכם עזרה. לפעמים טוב שהפרטנר מודע וערני, אבל אם לדעתכם מדובר בתקל קטן עם הבוס או ריב עם חבר טוב שייפתר בהמשך - אל תהפכו את הדברים למה שהם לא.

תנו לפרטנר לעזור לכם
אם נחשפתם באוזני הפרטנר חשוב שגם תשמעו לעצתו או לפחות תתנו לו להביע דעה. אי אפשר לגלות סוד או להיחשף ולצפות שהפרטנר ישתוק, הוא שותף פעיל בקשר הזוגי ולכן, הדעה שלו חשובה. אם תחליטו שכרגע המלצותיו לא מתאימות ליישום זה סיפור אחר, אבל אולי הוא צודק ועליכם באמת לקבל עזרה ממישהו מקצועי או מקרובי משפחה וכולי. 
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625