כישורים חשובים להכרויות חדשות

 החצי השני הכרויות

 מאת: לירון מערכת החצי השני

היא פשוט בהתה בי, בלי קשר עין, מבט ישיר לנעליים, כוס קפה חצי מלאה ביד אחת וסימוסים קדחתניים ביד השנייה. ידעתי מהרגע הראשון שהבחורה לא מעוניינת או שפשוט אין לה כישורים לדייטים.
אז נכון, במשך הזמן לומדים איך להתנהל, איך לפצח את הפרטנר האלמוני שמולך, כיצד לסמוך עליו ולתת לו הרגשה שאתה הדבר הבא. אבל חברים, אם לא תתכוננו מראש לדייטים לא תצליחו במשימה ותגלו בדרך הקשה, שאתם בעצם מדלגים מפגישה לפגישה ולא מצליחים לתפוס או להיתפס על ידי הפרטנר הנכון.
הנה כמה כישורים טכניים שיסייעו לכם להצליח גם ליהנות יותר בדייטים הקרובים:

הכינותי מראש - חומרים כתובים לשיחת הכרות
אם תקשורת בינאישית לא באה לכם בקלות, כדאי לערוך לפני הדייט סימולציה קצרה, ביניכם לבין עצמכם, מול המראה או עם חברים שישפטו אם יש לכם את זה ואתם יודעים להעביר נכון את המסר.
מעבר לדרך ההצגה שגם היא חשובה מאוד והיא כוללת מיומנויות כמו להגיע לדייט בביטחון, ליצור קשר עין, לעורר פתיחות, הרי שחשוב שגם יהיה לכם על מה לדבר ואם אתם חוששים שלפתע יאזלו לכם כל הנושאים לשיחה, כי הרי כל מה שהיה לכם להגיד על עצמכם כבר כתבתם בכרטיס באתר הכרויות, אז נסו לחשוב על עוד כמה פתיחים מעניינים. למשל: נושאים שקשורים לאקטואליה או סתם חוויה שהיתה לכם לא מזמן, טיול מגניב שעשיתם או רשימת שאלות (לא חטטנית מדי) שתוכלו להפנות לפרטנר.
טיפ: אל תגיעו חלילה עם שליפים – נסו להיזכר בהיי לייטים מתוך הרשימה דרך אסוציאציות חופשיות ואפילו מבט זריז ב-
SMS ששלחתם לעצמכם יעשה את העבודה ויחזיר אתכם למסלול.

אחת שתיים שלוש – לעצור כשצריך
זה שנכנסתם לזרם השיחה לא אומר שעכשיו אתם מקשקשים בלי הפסקה. נסו לא לבלוע את הפרטנר במילים ולתת לו את הזכות לדבר ולהגיב. אם אתם קולטים שאתם עושים את זה שוב ונכנסים למערבולת של מילים, עצרו את עצמכם. איך תדעו שחטאתם בפטפטת? נסו לשבת בבית קפה מול מראה ולקלוט את שפת הגוף שלכם, נסו להסתכל על שעון בדרך סמויה ולבדוק כמה זמן אתם מדברים או שיותר טוב, עצרו כל כמה דקות לשתות את הקפה וזאת תהיה ההפסקה שלכם ורשות הדיבור לפרטנר.
טיפ: אל תחטאו באובר מידע או בשלשול מילולי, אלה מחלות שעלולות לחבל לכם בסיכויים לקשר.

מימיקה טובה לפנים
ועוד בענייני המראה, בדקו מראש מול מראה איך אתם מדברים. האם אתם מעוותים לפעמים את הפנים או יורקים כשאתם מדברים מהר? נמנעים מיצירת קשר עין או נוטים לחייך חיוכים מאולצים כשאתם נרגשים? נסו לשלוט בזה. כישורי שפת גוף והבעות פנים נעימות יותר יעניקו לכם יתרון ביצירת קשרים. נסו להירגע לפני הדייט כי כשאתם רגועים הדייטים טובים ונעימים יותר.
טיפ: הליכה קצרה, מדיטציה, דמיון מודרך או פשוט נשימה עמוקה והתרעננות קצרה בין לבין יסייעו לכם בעניין.

לדעת מתי לעבור לשלב הבא
לא רק בשיחה עצמה (די, כבר טחנתם את הנושא) אלא גם למהלך הבא. זו יכולה להיות הצעה כמו נלך להסתובב קצת? בדיוק כשבית הקפה מתמלא בבני נוער רעשניים או העלאת הנושא של דייט שני, נשיקה על הלחי או על הפה (תלוי בהתקדמות ובכימיה) וכולי. כעבור מספר דייטים תדעו יותר להבחין האם מצליח לכם וטוב לכם, אבל אם אתם עוד בהתחלה, נסו ליזום את המהלך בדרך אלגנטית: אפשר להתקשר אליך ולקבוע דייט שני? תרשה לי ללוות אותך לרכב? אשמח לנשיקה קטנה.
טיפ: כל בקשה או הצעה או דרך שנראית לכם מתאימה, אבל זה זכרו שכישור הנעה לפעולה זה הכישור שיעביר אתכם או לא לדייט הבא ולכן – נסו לשכלל אותו ככל האפשר.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.03125