הכרזת העצמאות שלי

הכרזת העצמאות שלי

 

מאת: שי מערכת החצי השני
 
לך תוריד את הזבל, תעשה משהו בבית, יאללה תקום. כן, גם בי גוערים, גם אותי מזיזים. למעשה נדמה שלזוגתי יש הוראות הפעלה בשם "שי-מה עושים אתו" מרוב שהיא מפעילה אותי כל הזמן. או שהיא לא יכולה לראות אותי נח או שאני באמת לא מספיק יוזם. יום אחד החלטתי שאני משתנה ומכריז עצמאות. נמאס לי שהיא קובעת בשבילי מה אני אלבש, מתי אני אתעורר, באיזו שעה אלך לישון והפתעתי אותה, התחלתי לעשות הכל בעצמי. קניתי מלתחה חדשה, הורדתי את הזבל עוד לפני שהפח התמלא, קבעתי עם חברים טיול לנגב ובבוקר קמתי לפניה והערתי אותה עם נשיקה ומאז אי אפשר לעצור בי. אני עצמאי. סובלים גם אתם מפרטנר לא עצמאי? לא יודעים מתי הוא יעשה הכל בכוחות עצמו? הנה עצות שלמדתי תוך כדי מלחמת השחרור שלי.

וותרו על השליטה
פרטנרים רבים מפתחים יחסי תלות מתוך נוחות ואם אתם טיפוסים שאוהבים לשלוט בעניינים יתכן שלפרטנר שלכם יהיה מאוד קשה להשתחרר מהתלות שנוצרה. נסו להרפות. לא להעיר לו אם הרצפה לא נוקתה כראוי, להתעלם כשהוא מאחר לעבודה, לתת לו לבחור את התוכנית שתראו בטלוויזיה. ברגע שתתנו לו מקום לבטא את עצמו יהיה לו יותר ביטחון ואתם רק תרוויחו מפרטנר עצמאי.

הקצאת משימות
יכול להיות שהפרטנר שלכם מאוד לא מאורגן וסומך עליכם שתארגנו את הזמן בשבילו. יכול להיות אפילו שאתם אלה שאשמים, כי אתם לא נותנים לו צ'אנס לארגן, כי עוד לפני שהוא פוקח עיניים אתם כבר עם התיק שלכם ארוז מוכנים לצאת לטיול. ראשית כל, חשוב לחלוק בנטל גם לטובתכם וגם לטובתו. ערכו מדי וויקנד רשימת מטלות/משימות לשבוע הקרוב וחלקו אותן ביניכם. איך עושים את זה? בחרו לכם את המשימות שיהיה לכם קל לבצע ולפרטנר משימות שמתאימות לו יותר. נכון, גם כאן צריך להתפשר ולפעמים תאלצו לעשות דברים שאתם לא אוהבים וכך גם הפרטנר, אבל חשוב מאוד שהוא יתחיל במשהו ולכן אולי בהתחלה אתם תעשו יותר ממנו אבל בהמשך החלוקה תהיה שוויונית. אם אתם לא סומכים על הפרטנר נסו לעקוב אחרי ביצוע המשימות – תלו לוח על המקרר בו כל אחד עושה איקס על משימה שבוצעה וכך תדעו מה התבצע ומה לא. נהלו לוחות זמנים שפויים עבור הפרטנר, אל תכריחו אותו לעמוד בקצב שלכם.

זמן איכות עם עצמו
הפרטנר התרגל לעשות אתכם הכל? אז נסו לאתגר את העצמאות שלו והשאירו אותו לבדו לערב או וויקנד שלם. אם הוא לא יחמוק לבית הוריו הוא יצטרך להתמודד לבד עם מכונת הכביסה, מלאכת הבישול או הזמן הפנוי שלו עם עצמו. מצידכם שיביא חברים, שישכור את שירותיה של עוזרת, שתחזרו והבית יהיה מבולגן, אבל תנו לו ללמוד לנשום גם בלעדיכם וכל פעם תוכלו להאריך את התקופה עד שתרגישו שהוא מתפקד מצוין גם בלעדיכם ואז תוכלו לחזור למצב מאוזן יותר בו אתם נהנים ביחד אבל כל אחד נהנה גם עם עצמו.

להעצים את העצמאות
ולפעמים העצמאות קשורה בשניכם. כשכל אחד לבדו הוא מתפקד יופי אבל כשאתם ביחד אתם נתלים באחרים. למשל, מבקשים כסף מההורים, נוסעים כל ערב לאכול אצל ההורים, חיים עדיין בבית ההורים או פשוט לא מצליחים לעשות משהו בלי שאחד החברים שלכם יציע לכם. חשוב מאוד שתלמדו איך להיות זוג עצמאי, לבלות גם ביחד ולא רק בקבצה עם חברים, לנסות להסתדר כלכלית, חברתית ותזונתית בלי ההורים. בהתחלה אולי יהיה מאתגר אבל בהמשך אתם תיהנו מעצמאות זוגית.
אתר הכרויות החצי השני   /   אודות החצי השני   /   שאלות ותשובות   /   האני מאמין שלנו   /   שירות לקוחות   /   להצטרפות  /  מגזין הכרויות ודייטים  /  תקנון


0