מחפשים בן זוג, מבאסה לסבבה משתחררים מדיכאון החגים

 הכרויות
  
הסיפור הבא הוא אנקדוטה ידועה למי שמחפשים להם בן זוג או בת זוג המתרחשת פעמים רבות בעת ארוחות משפחתיות חגיגיות: את מגיעה לבית ההורים לסעודת החג. לאחר שלב הנשיקות והחיבוקים, השאלות הקבועות "מה תאכלי?" וההפצרות "למה את לא אוכלת?" מתפנים ההורים, הדודים, הסבא והסבתא שלך ואפילו אחייך הצעירים לסשן החקירות ומתחילים לנדנד לך: "מתי כבר תתחתני?" או לאחל לך ש"בחג הבא כבר תהיי נשואה".
 
כמובן שהניג'וס החוזר הזה רק גורם לכל אחד המחפש בן זוג להרגיש רע ולהתעצבן על המשפחה שלו, כאשר בבתקופה הכי משפחתית בשנה, במקום להיות תומכים ואוהבים הם מרחיקים אותך מהם בכך שהם מנופפים ללא רחמים בתווית של הרווקה הנואשת שלך. מבחינתם, העיקר שתהיי בריאה ומאושרת. מבחינתך, הם זורים מלח על הפצעים וצובטים במקום הכי רגיש בלב.  

holiday blues
לדברי ד"ר דוד סגל, יועץ זוגי ומרצה בתואר שני ללימודי משפחה בחוג למדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למינהל, שביזות חגים בקרב רווקים המחפשים בן זוג  היא תופעה שכיחה. "התופעה ידועה ומאוד מורכבת – אלה שתופסים את החג כמשהו מיוחד ירגישו יותר את הדיכאון ממי שאינם תופסים את החג כמשהו מיוחד". דיכאון חגים אינה תופעה ייחודית למדינת ישראל ולחגים היהודים, אלא מדובר בתופעה כלל עולמית: בארה"ב קוראים לזה holiday blues וזה נובע מהעמקת תחושת הבדידות נוכח הביחד של החגים., לזה מצטרפות מחשבות של כשלון, אובדן, כי הם נפרדו מבן הזוג לא מזמן, ומדליק את המעגלים במוח של האובדן". 

מה אפשר לעשות? 
ד"ר סגל מציע למחפשי בן זוג להיות עסוקים, להיות מוקפים באנשים שאנחנו אוהבים להיות איתם, חברים ובני משפחה, לעסוק בפעילויות פנאי או כל פעילות אחרת שמעסיקה את התודעה, לצאת למקומות בהם אין אווירת חג כמו חו"ל. "אך רצוי לא לנסוע לבד. אפשר לעשות פגישה או כמה פגישות הכנה עם אנשי מקצוע לקראת החגים, אם אתם יודעים שאתה נוטים לכך, כי לא לכל הרווקים זה קורה, אבל למי שקורה זה קשה. אצל חלק הדיכאון של החג מעצים את  הנטייה לדיכאון ודיכאון סמוי קל ("דיסתמיה") וחשוב להיפתח ולספר על כך ולהיות מודעים לשינויים במצב הרוח, כיוון שיש אנשים שלא יודעים שהם בדיכאון".
 
רגע של שינוי 
לפי מוטי רימור, פסיכולוג מן החוג למדעי ההתנהגות (מלמד בתוכנית תואר שני ללימודי משפחה) בחוג למדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למינהל החג מהווה גם הזדמנות לחולל שינוי בחיים. "אני חושב שעבור רווקים החגים זו הזדמנות לשבת בשקט במשך מספר ימים ולהיות עם עצמם ולעשות חשבון נפש על משמעות חייהם. זו הזדמנות בלתי חוזרת של כולנו פעם בשנה - כשרוב הימים כולנו מתרוצצים ואין לנו זמן לעצמנו - לחשוב על עצמנו. חשוב לרווקים שהם בדרך כלל צעירים, המחפשים בן זוג או בת זוג  לאהבה, כיוון לחייהם, מקצוע, אזורי מגורים וכדומה, לעשות חשבון נפש כפול באשר למה הם שואפים. שכן, אהבה היא מרכיב חשוב לאושר, בנוסף למרכיבים של מקצוע, דימוי עצמי, משמעות החיים וכדומה. ודווקא בתקופת החגים הייתי מציע לרווקים לא לחפש מסיבות, חברה, או ללכת לאבא ואמא, אלא פשוט להירגע ולקחת פסק זמן, להיות עם עצמכם, ולקבל כיוון לחייכם".
החג הזה נסו לאמץ גישה חיובית: בלו זמן איכות עם עצמכם ועם האנשים שעושים לכם טוב על הלב וחשבו כמה נפלאה תהיה השנה החדשה אם תוכלו לבלות אותה במציאת אהבה, כך שבחג הבא תאחזו בן זוג אוהב ותחגגו יחדיו.
 
אז למה אתם מחכים? מחפשים שינוי? רוצים אהבה אמיתית? פגישה עם בן זוג איכותי? תקופת החגים זו תקופה מצויינת להתחיל קשרים חדשים. הקליקו כאן ומצאו אהבה.
 
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.0625