טו בשבט בזוגיות- איך צומחת אהבה מידידות

 הכרויות

 

מאת: שירה דרורי
 
קשרים רומנטיים רבים מתחילים מידידות ולא דווקא של מפגשים חברתיים. לא תמיד תשבו ליד הידיד הזה באוניברסיטה או תגלו אותו בעבודה או חבר של חבר יציג אותו בפניכן. לפעמים תאתרו אותו באתר הכרויות ותצאו לדייט והדייט יהיה נעים ורך אבל לא הארד קור – הוא לא יחולל בכן את התשוקה לה קיוויתן שתחושו ובהתחלה תתנו לזה צ'אנס, אבל במקום להימשך אליו ולטרוף אותו מתשוקה, תרצו אותו כידיד הכי טוב שלכן.
והוא לא ירצה – הוא ירצה משהו אחר. במקרה הזה רוב הסיכויים שתשחררו אותו, כי משיכה ותשוקה הם חלק בלתי נפרד מהעניין.
אבל תקשיבו לסיפור הבא שלי ואולי תחשבו אחרת : יום אחד הכרתי מישהו, זה היה אומנם מזמן, אבל יש בי נוסטלגיה לכל הקשרים של חיי. הוא היה נפלא, באמת הידיד האולטימטיבי והוא חיזר אחרי במרץ וזה החמיא לי. אבל משהו שם הפריע לי. העור שלו היה יותר מדי לבנבנן, הגוף רזה שדוף לגמרי לא מהטיפוסים עליהם אני מפנטזת בלילות. היה לי קשה להתנשק אתו והוא מצידו לא רצה להפסיק.
באיזשהו שלב אמרתי לעצמי שזה לא זה וכנראה אף פעם לא יהיה זה - ויתרתי עליו. אמרתי לו שזה לא יעבוד ושהוא נפלא איך שהוא ושלא ישתנה בשבילי (כי איך שאמרתי את זה - הוא אמר שהוא ילך למכון כושר ואפילו יטגן את עצמו במכונת שיזוף). הסברתי שזה לא משהו ספציפי, זה כל המכלול, אבל אולי אז חייתי בפנטזיה כי יצאתי עם הפנטזיות שלו ופעם אחר פעם התאכזבתי שוב ושוב והידיד שלי הפך לידיד וניגב לי את הדמעות ובינתיים הספקתי להתאהב בו. היה לנו כיף ביחד, היינו חברים ובנשיקה הראשונה המשמעותית שלנו אהבתי אותו כבר מכל ליבי. אומנם דברים לא הסתדרו ובסופו של דבר אנחנו לא ביחד – הוא מצא את שלו ואני את שלי – אבל כל הסיפור הזה מוכיח שגם אהבה גדולה יכולה לצמוח מידידות כנה.

אז איך גורמים לזה לקרות כנגד כל הסיכויים ?

מתמקדים בחיובי :
 מתרכזים בכל הדברים שטובים לכם ביחד ובדברים בפרטנר שאתם כן יכולים לאהוב. סך הכל ידידות גם היא מתכון להצלחה. חברות טובה היא הדלק שמניע את הזוגיות אחרי שהמשיכה קצת דועכת. נסו לבדוק איך אתם ביחד במישורים שאינם פיזיים: איך התקשורת ביניכם, האם אתם נהנים זה מחברתה של זו וכדומה. אם אכן יש לידידות הזו פוטנציאל להיות מעבר.

יוצרים עניין :
יש, אגב, כל מני סימנים שיעזרו לכם לזהות אם יש פוטנציאל. למשל, אתה מתחיל לקנא כשהידידה שלך יוצאת עם מישהו וקשה לך לראות אותה מנשקת מישהו וזה לא נובע מרכושנות אלא מקנאה אמיתית שאתה היית רוצה להיות זה שמנשק אותה או את רוצה לבלות עם הידיד שלך יותר מאשר עם מי שאת יוצאת והתופעה הזאת מתרחשת מספר פעמים או את מתלבשת באופן סקסי כי יש בך צד שרוצה שהידיד יימשך אליך. היו קשובים ותדעו לזהות אם יש פוטנציאל לקשר.  

להוציא את הידידות החוצה:
כמובן שחשוב לבדוק עם הצד השני אם הוא מרגיש כמוכם. חשוב שהקשר יהיה הדדי ולא חד כיווני. רק אם שני הצדדים מעוניינים לבדוק אם הידידות יכולה להיות קשר רומנטי יש בסיס להתחיל להפוך אותו לזוגי יותר. ההתחלה תהיה מאתגרת וגם מעט מורכבת, כי לפעמים מרוב שהתרגלתם לידידות, יהיה לכם מוזר פתאום במצבים אינטימיים יותר. אבל נסו להירגע ולזרום ולהתייחס לפרטנר לא כאל הידיד הכי טוב שלכם אלא כאל פרטנר פוטנציאלי.

אחרי שהתחלתם לנתב את הקשר מקשר ידידותי לרומנטי, תוכלו לבדוק איך העניינים הפיזיים ביניכם מתקדמים. אם אתם מרגישים תשוקה וכימיה על אף שהתרגלתם להתייחס לפרטנר שלכם כאל ידיד ולא כאל פרטנר רומנטי. לפעמים התשוקה באה מתוך הידידות וצריך פשוט לתת לה צ'אנס.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

5.126953E-03