דייט עם מעשן, תוצאות הסקר

 הכרויות אקדמאים

 

42% מהמעשנים לא יצאו לדייט עם מעשן
44.4% מהמעשנים לא יפתחו מערכת יחסים ארוכת טווח עם מעשן
53.2% מהישראלים לא היו יוצאים לדייט עם מעשן
53.1% מהישראלים לא היו מפתחים מערכת יחסים ארוכת טווח עם מעשן
תושבי תל אביב והסביבה סובלניים יותר כלפי מעשנים מאשר תושבי ירושלים וחיפה והצפון
סקר חדש שנערך ביוזמת חברת התרופות גלקסו סמית קליין, יצרנית ניקוויטין, מדבקה שקופה לגמילה מעישון אשר הושקה השבוע, מגלה ממצאים מרתקים על הקשר בין דייטים לעישון. על פי נתוני הסקר שנערך לפני מספר ימים בקרב כ - 500 נשים וגברים, באמצעות מכון המחקר מרקט ווטש (Market watch ) מסתבר כי רוב הישראלים לא היו יוצאים לדייט עם מישהו שמעשן ואף יתרה מכך לא היו מפתחים עימו מערכת יחסים ארוכת טווח. גם כאלו שמעשנים בעצמם העידו כי לא היו יוצאים או מפתחים מערכת יחסים עם מעשנים. המשתתפים בסקר נשאלו גם הרגלי העישון שלהם והסתבר כי 17.1% מהישראלים הצהירו על עצמם כמעשנים באופן קבוע בעוד כ 9.7% ציינו כי הם מעשנים מדי פעם ובסך הכל 73.2% מהישראלים העידו כי אינם מעשנים כלל. הסקר נערך כאמור ביוזמת חברת התרופות גלקסו סמית קליין, לרגל השקת המדבקה השקופה לגמילה מעישון הנקראת ניקוויטין.
 
גם בקרב אלו שכן מעשנים, קיימת התנגדות לצאת לדייט עם מישהו שמעשן
המשתתפים בסקר נשאלו האם היו יוצאים לדייט עם מישהו או משהיא שמעשנים והתשובות התפלגו על פי הממצאים הבאים, למעלה ממחצית הישראלים (53.2%) ציינו כי לא היו יוצאים לדייט עם מישהו שמעשן, 53.1% אמרו כי לא היו מפתחים מערכת יחסים ארוכת טווח עם מישהו שמעשן. כצפוי שיעור זה גבוה במיוחד בקרב הלא מעשנים (66%), גילאי 55+ (כ-70%), נשואים (כ-61%), חרדים ודתיים (כ-70%) בקרב הגרים באזור ירושלים והסביבה (כ-65%). יחד עם זאת גם בקרב אלו שכן מעשנים, קיימת התנגדות לצאת לדייט עם מישהו שמעשן. 30% מאלו שמעשנים מדי פעם וכן 11.9% מאלו שמעשנים באופן קבוע הצהירו שלא יצאו לדייט עם מעשן וכך גם מסתמן בסוגיית מערכת היחסים ארוכת הטווח שכן 9.8% מהמעשנים באופן קבוע ואף 34.6% מהמעשנים מדי פעם, הצהירו כי לא יצאו עם מעשן. בסך הכל ניתן לומר כי 41.9% מהמעשנים לא יצאו לדייט עם מעשן וכי 44.4% מהמעשנים לא יפתחו מערכת יחסים ארוכת טווח עם מעשן.
 
מוכנים למערכת יחסים עם מי שמעוניין להיגמל
כאשר נשאלו המשתתפים אם היו מפתחים מערכת יחסים ארוכת טווח עם מישהו שמעשן אך היה מעוניין להיגמל מעישון, ירד שיעור אחוז המציינים כי לא היו מוכנים, לכ-1/3 מהמשתתפים, כאשר רק 29.7% מהמשתתפים אמרו שלא היו מפתחים מערכת יחסים עם מעשן. שיעור זה עלה בקרב הלא מעשנים (37%), גילאי 55+ (כ-44%), נשואים (כ-35%) והחרדים ודתיים (כ-42%). ניתן לראות ששיעור הלא מעשנים שלא היו מוכנים לצאת לדייט או לפתח מערכת יחסים ארוכת טווח עם מעשן ירד לכמעט מחצית כאשר נוספה ההתניה בדבר נכונותו של המעשן להיגמל מעישון.
 
שיעור הרווקים שהיו מוכנים לצאת לדייט עם מעשן או לפתח מערכת יחסים ארוכת טווח עם מעשן (כ-62%) עלה בכ-20% כאשר נשאלו אם היו מוכנים לפתח מערכת יחסים עם מעשן שהיה מעוניין להיגמל מעישון (84%).
 
הבדלים משמעותיים בין תושבי תל אביב והסביבה
בין תושבי הערים השונות בלטו הבדלים משמעותיים. מסתבר כי תושבי תל אביב והסביבה סובלניים יותר כלפי מעשנים לעומת תושבי ירושלים ותושבי חיפה והצפון. 53% מתושבי תל אביב והמרכז הצהירו שכן יצאו עם מעשן בעוד רק 32% מתושבי ירושלים ו- 40% מתושבי חיפה והצפון טענו כך. באשר לתושבי הדרום, 44% מהם השיבו שכן יצאו עם מעשן וכך גם השיבו 46% מתושבי אזור השרון.
 
באשר למערכת יחסים ארוכת טווח עם מישהו שמעשן, שוב בלט מקומם של תושבי תל אביב והסביבה לעומת תושבי ירושלים ותושבי חיפה והצפון. כ – 50% מתושבי תל אביב אמרו שיפתחו מערכת יחסים ארוכה עם מעשן בעוד רק כ- 34% מתושבי ירושלים אמרו כך ו- 37% מתושבי חיפה והצפון. בקרב תושבי הדרום הסתבר כי 39% מהם אמרו שיפתחו מערכת יחסים ארוכה עם מעשן וכך גם אמרו 43% מתושבי השרון.
 
תושבי השרון מעשנים יותר בקביעות
כאמור המשתתפים בסקר אף נשאלו על הרגלי העישון ללא קשר לדייטים והסתבר כי 16% מתושבי ירושלים הצהירו כי הם מעשנים באופן קבוע ו- 7% מהם מעשנים מדי פעם. 18% מתושבי תל אביב אמרו כי הם מעשנים באופן קבוע וכ – 9% מהם מדי פעם. 13% מתושבי חיפה והצפון הודו כי הם מעשנים באופן קבוע וכ – 9% אמרו שמעשנים מדי פעם. 23% מתושבי השרון, אמרו שהם מעשנים באופן קבוע ורק 6% מעשנים מדי פעם, באשר לתושבי הדרום, 18% מהם מעשנים באופן קבוע בעוד 14% מהם מעשנים מדי פעם. הסקר נערך כאמור ביוזמת חברת התרופות גלקסו סמית קליין, לרגל השקת המדבקה השקופה לגמילה מעישון הנקראת ניקוויטין.
 
על המדבקות השקופות לגמילה מעישון הנקראות ניקוויטין
בשורה משמחת לישראלים שרוצים להיגמל מעישון. חברת התרופות גלקסו סמית קליין משיקה בישראל מדבקות שקופות לגמילה מעישון בשלושה מינונים שונים. המדבקות הן היחידות בישראל המהוות תחליף ניקוטין בצורה של מדבקה שקופה ונקראות ניקוויטין. המדבקות השקופות לגמילה מעישון מבוססות על תחליף ניקוטין המסייע בהפחתת הדחף לסיגריות במהלך היום ועוזר להתמודד עם הצורך בסיגריה הראשונה של הבוקר עוד בטרם הדחף התעורר. המדבקות מוצעות במינונים שונים של 7, 14 או 21 מ"ג ניקוטין והן היחידות שמהוות תחליף ניקוטין בצורה של מדבקה שקופה. השימוש בהן נקבע בהתאם למידת ההתמכרות ומותאם לשיטת 3 השלבים ההדרגתיים בתהליך הגמילה. המדבקות מיוצרות בטכנולוגיה ייחודית המווסתת שחרור קבוע של תחליף ניקוטין במהלך 24 שעות ומסייעות בהפחתת תסמיני הגמילה מעישון כמו, עצבנות, חרדה, הרגשת דיכאון, אי שקט וקשיי ריכוז. ניתן להשיג את המדבקות השקופות בכל רשתות הפארם ובתי המרקחת ברחבי הארץ. המחיר המומלץ לצרכן הוא 97.64 שקלים לחבילת מדבקות.
 
ב-31 במאי יצוין בישראל ובעולם היום הבינלאומי ללא עישון
על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן העישון הינו סיבת המוות מספר אחת הניתנת למניעה. העישון גורם לכ - 438 אלף מקרי מוות בשנה בארצות הברית בלבד (1 מכל 5 מקרי המוות נגרם כתוצאה מנזקי העישון). ב-31 במאי יצוין בישראל ובעולם היום הבינלאומי ללא עישון. יום זה מתקיים במקביל בכל שנה, בכל מדינות העולם החברות בארגון הבריאות העולמי ה – WHO כבר מאז שנת 1987. מטרתו של יום זה היא להעלות על סדר היום הציבורי העולמי את תופעת העישון ולהגביר את המודעות לגמילה מעישון, למניעת מוות ומחלות הנגרמות מעישון וכן לצמצם את מספר האנשים המתחילים לעשן, אשר רובם בני נוער וצעירים. יום זה גם מהווה סימן דרך למעשנים רבים המעוניינים להפסיק לעשן בתאריך בעל משמעות.

  

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

3.076172E-02