חוקים באהבה, טיפים לביסוס קשר זוגי ויציב

 אתר הכרויות
  
זוגיות היא סוג של אמנות. המצרכים הדרושים: סבלנות, פשרות, הקשבה והשקעה רומנטית. המדריך הבא ילמד אתכם כיצד להשתלט על החיכוכים הקטנים שמאיימים על הקשר הזוגי
 
כשהתאהבתם, באותה תקופה בה כל יום היה מרגש ומפתיע, הדבר האחרון שחשבתם עליו היה שתריבו או תצאו להפסקה או חס וחלילה תיפרדו. כשמאוהבים, מתמכרים בקלות לתחושת הביחד ומפזרים אינספור הבטחות באוויר. כמה פעמים שמעתם את בן הזוג מבטיח לשטוף תמיד את הכלים או להיות בשקט כשאת עובדת? כמה פעמים אמרת שבפעם הבאה תתעצבני פחות כשהוא מאחר או שתנהלי את המריבות שלכם בטון שקט?
אין צורך אומנם לחתום על הסכם משפטי בו יכללו כל הזכויות והחובות שלהם אחד כלפי השני, אך כדאי לנסח יחד מסמך בו תכתבו מעין כללים מנחים לניהול הקשר הרומנטי. בעת ניסוח מסמך זה תגלו מהם הוויתורים הקטנים ומהן הפשרות שעליכם לעשות כדי לרצות את הפרטנר. כך, תדעו מראש אילו דברים חשובים לשניכם ומה עליכם לכבד בקשר על פי המסמך הזוגי שניסחתם.
 
קבלו כמה נקודות חשובות למחשבה בתחזוקה של מערכת יחסים טובה:
 

הבטחת – קיימת

נכון, בעת מריבת אוהבים, קל מאוד להבטיח שלהבא תתנהגו אחרת. אולם, בפועל אנחנו חוזרים פעמים רבות על אותן טעויות באהבה. בואו תתחילו מהיום לקחת אחריות על הבטחות שאתם מפזרים. אמרת לה שתלכו לסרט היום? אל תעמיד פנים שאתה חולה סתם כי שכחת שיש משחק כדורגל שרצית לראות. את במקרה עסוקה, ואז נזכרת שהיום הבטחת לאהובך שתפגשו, אבל לגמרי מתחשק לך לצאת עם חברות? אף אחד לא אומר שתוותרי על הרצונות הפרטיים, אבל זיכרי שיש כאן בחור שמחכה שעות שכבר ירד הערב ותיפגשו, תהיה מספיק גיבורה כדי לומר לו את האמת גם אם היא תתקבל באכזבה או במעט כעס.
 

פשרות קטנות

גם זוגות שאינם מורכבים משני אגואים מנופחים מכירים את המצב הזה, בו כל אחד רוצה לעשות הערב משהו אחר ולא מוכן לוותר על התוכניות. זוגות רבים אף חוטאים בכך שהם סופרים האחד לשני כמות וויתורים או פותחים במסע האשמות כגון "את אף פעם לא מוותרת ואני הפראייר שלך". ראשית כל, כדאי שתדעו שבדרך כלל בקשר זוגי יש אחד שמוותר יותר ואחד יותר עקשן. שנית, התקטננות לא תפתור את הבעיות. הכי טוב שתחליטו, למשל בבילויים, שכל שבוע אתם עושים משהו אחר. פעם מה שאת אוהבת ופעם מה שהוא אוהב, כך שניכם תצאו מרוצים. 
 

המוטו: סבלנות

זיכרו להיות סובלניים האחד לשנייה גם ברגעים שלא מתחשק לכם לגלות סימפטיה. לעיתים, הפרטנר ימשוך אתכם עד גבול היכולת שלכם לגלות סבלנות. ברגעים אלה קל מאוד להתפרץ או להרים ידיים, אך חשוב שלא לתת לרגעים כאלה לחבל לכם בקשר. נסו מראש להתאפק גם אם היה לכם יום מעצבן בעבודה ולא להוציא את התסכול על הפרטנר או לנשום עמוק כשהפרטנר קטנוני קנטרני או מעוצבן ללא קשר אליכם. בסופו של דבר, הסבלנות משתלמת.
 

אוזן קשבת

כמה פעמים התווכחתם האחד עם השנייה ומצאתם את עצמכם מדברים אל הקיר, כשכל אחד מכם רוצה להישמע אך לא לשמוע את האחר? נסו להקשיב זו לזו. מצד אחד, הקשבה תגלה לכם דברים רבים שהפרטנר שמר בלב. מצד שני, אל תנסו לשלוף ממנו בכוח את הבעיות או התסכולים. עקבו אחרי סימנים מעוררי חשד כמו מתח בדייט, ריחוק, הסתגרות וכדומה. שימו לב איך בשיחה שכוללת הקשבה אמיתית מהלב תתחולל ביניכם פתיחות נהדרת. 
 

זמן לבד

בזוגיות קל מאוד לפתח תלות האחד בשנייה. מתרגלים למצב של ביחד וגם אם עד כה הייתם טיפוסים עצמאיים, תגלו להפתעתכם כמה בקלות אתם מוצאים את הביחד עדיף על הלבד. אולם, לא תמיד קשר זוגי צמוד מומלץ. לעיתים זוגות מגיעים למצב בו הם רבים על כלום רק משום שקצת נמאס להם מהביחד החונק. כדאי להקצות יום בשבוע או לתת פסק זמן שהפרטנר מאותת על כך. אל תראו את הבילוי שלו בלעדיכם כסוג של עלבון, מדובר בשאיפת אוויר כדי להמשיך יחד בצורה טובה והרמונית יותר.
 

רומנטיקה לנצח

נכון שבהתחלה פועל מנגנון ההתלהבות והראש שלכם מלא בהפתעות יצירתיות איך לשמח את הצד השני: החל ממתנות קיטשיות ומתוקות ועד סעודות מלכים רומנטיות. אך בזוגיות מגיע גם השלב בו המוטיבציה נגמרת או שלא חשים צורך לחדש במחוות רומנטיות. זיכרו, שזוגיות דורשת תחזוקה מתמדת. בחרו דרכים לגוון את הקשר, כשכל אחד מכם מחליט כיצד ומתי. צאו לצפות בשקיעה, ערכו ארוחה רומנטית, חזרו למקום בו נפגשתם או שחזרו רגע מרגש שזכור לכם מתוך מערכת היחסים. אל תפסיקו לעולם להשקיע בקשר שלכם.
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

2.099609E-02