סצנת ההיכרויות - אז והיום

 היכרויות
 
קדחת הרטרו בשיאה וזה הזמן להעיף מבט לאחור ולבדוק, לכבוד חגיגות ה-60 למדינה ויום העצמאות, כיצד הכירו אחד את השני בעבר.
בעידן שבו כל אחד מאיתנו יכול להיכנס לאתר הכרויות, להשיק כרטיס אישי, לחפש בקלות דייט פוטנציאלי תוך כדי סריקת המאגר הקיים וליצור קשר רומנטי דרך המסנג'ר, הכל יותר פשוט, קל ומהיר וגם האפשרויות כמובן – מסחררות. 
פעם, לסבא ולסבתא שלנו או לבני הדור שלהם לא היה את היתרון הזה של בחירה אינסופית מתוך סטוק מכובד של פנויים פנויות, הם הכירו זה את זו בדרכים שונות לגמרי, תרגילי החיזור היו אחרים לגמרי, הדייטים התקיימו בלוקיישנים אחרים ובאווירה אחרת וגם הסיטואציות המקדימות באבולוציה הרומנטית, דוגמת מגורים משותפים, כמעט ולא באו בחשבון. וההורים? להם היתה 'מילה' בכל הנוגע לפרטנר האידיאלי, הם אלה שאישרו או פסלו מחזרים ובררו בין הצעות הנישואין. אז מה בעצם השתנה בתהליך ההיכרויות במהלך השנים? הנה כמה נקודות ציון דרך.
 
הכרויות בתיווך: היום, אתר ההיכרויות מצויד במנגנון משוכלל שמבצע את ההתאמה הטובה ביותר בין מחפשי האהבה. בעבר, מי שערך את השידוכים היה השדכן המקומי או איזו דודה דאגנית. כמובן שגם בימינו יש המלצות חמות מהחבר'ה על רווקים ורווקות, מסיבות שידוכין מתקיימות תחת מסווה של מפגשים חברתיים לוהטים וכולי, אבל בעבר פחות היה מקובל לגשת לפרטנר פוטנציאלי ולהציע לו דייט או להתחיל אתו בצורה מפורשת וגלויה. ההצעה היתה מתווכת ושני הצדדים יצאו לסוג של בליינד דייט, אבל מחייב הרבה יותר מהבליינד דייטים הקלילים של ימינו.
בקיצור, מה שהרווחנו בתקופה המודרנית זה בעיקר עצמאות זוגית – אנחנו בוחרים מי יהיו הדייטים שלנו ולא צריכים להסתמך רק על הטעם של דודה רחוקה וחוץ מזה, יש לנו מידע מקדים אשר על הפרטנר המבוקש.

חיזורים אלגנטיים: רבים יאמרו שהרומנטיקה של היום היא לא כמו של פעם, לא ברור אם מדובר בסוג של נוסטלגיה מתרפקת או שבאמת – בעבר הרחוק אנשים השקיעו יותר בזרי פרחים, כתיבת שירים או מכתבים ארוכים. היום יותר קל לשרבט מייל חפוז או לסמס אני אוהב אותך. מצד שני, החיזורים השתדרגו – בימינו אפשר לשלוח שליח מזמר, לקנות לה אי פוד או לקחת אותו לטיסה בשמי הארץ, בעוד בעבר הדייטים היו צנועים יותר והתקיימו בקן של התנועה, באולם הספורט באמצע ריקודי הורה או על הספסל בגינה הציבורית, בחומוס השכונתי, בנסיעה משותפת על גבי טרקטור (אצל הקיבוצניקים והמושבניקים) וכולי.
כמו כן, יתכן שאנשים השקיעו יותר בתהליך הפור פליי, כי מרבית הדייטים הפכו במהרה לחתונה, בעוד היום, תודו, אנחנו לוקחים את הזמן לבדוק אופציות נוספות ולעבור תהליך של מגורים משותפים, נסיעה משותפת לחו"ל ועוד אתגרים בדרך עד שנכנסים לחופה. 

המיקום קובע: פעם אנשים הכירו בעיקר אנשים בתוך המעגל החברתי שלהם, בעלי אותו סטטוס או סמיכות לוקיישן – היום אנחנו חיים בעידן בו הגבולות היטשטשו ובנסיעה קצרה ניתן להגיע למקומות שונים, אנשים נפגשים במקומות עבודה, מוסדות לימודים או באמצעות האינטרנט והיות וההכרויות עברו מפה לאוזן לאמצעים וירטואליים, הרי שהמבחר גדול יותר וכך גם האופציות ולכן, אין שום בעיה, אם אין לכם התנגדות עקרונית, להכיר מישהו מסביבת חיים אחרת לגמרי.
גם אם לפעמים זה נראה שבעבר מערכות היחסים היו נאיביות ומחייבות יותר, כפי שזה עולה מסיפורים של סבתא וסבתא או מסיפורים בכלל, הרי שיש לזכור שהאהבה היא אותה האהבה, אולי עברה גלגולים שונים, אבל מה שבטוח רגש נשאר רגש וכיום עומדים לרשותנו יותר אמצעים המקלים על החיבור הזוגי.
        
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

1.599884E-02