אוהבת חלק ממנו

 החצי השני

 פעם לא חשבתי שאפשר לאהוב בחלקים, הייתי בטוחה שאהבה זה דבר שלם והרמוני ומיוחד. שיהיה בן אדם שאוהב בו הכל ואז אדע שזו אהבת אמת. חפשו בחיי מספיק בחורים שאהבתי רק חלקים מסויימים באישיות שלהם, בין אם זה חוש ההומור העוקצני או הדרך שבה הם מתחכמים באלגנטיות, מרכיבים אישיותיים שחברות שלי תיעבו הצליחו להדליק אותי ובגדול. מצד שני, דברים אחרים הכעיסו אותי, האיחורים האינסופיים, ההברזות, העובדה שהם לא שיתפו ולא דיברו איתי עד שהאצתי בהם לספר. לא הסכמתי להתפשר עד שהבנתי שכמו שאין בחור מושלם אין אהבה שלמה. אולי ביחד אנחנו אחד גדול, חזק ועוצמתי, אבל כל אחד מאיתנו הוא מכלול של תכונות חיוביות וגם שליליות ואין סיכוי שאצליח לאהוב מישהו את כל כולו מבפנים ועד בחוץ.

הבנתי שאני לא יכולה לשלוט בו
היה לי קשה להשלים עם העובדה הזאת, כל הזמן ניסיתי לתקן את הבחורים שפגשתי באתר הכרויות אקדמאים, הרגשתי שיש להם פוטנציאל אדיר להיות יותר טובים ממה שהם, להרשים ולהעצים אותי יותר. ביקשתי מהם להשתנות לא עבורי אלא עבורם, אם בן אדם יכול להצליח יותר בלימודים או בקריירה מדוע שלא יעשה זאת? לא הבנתי שלא כולם רוצים להיות הישגיים כמוני או רואים את החיים שלהם מבעד לפרספקטיבה שלי. לדוגמא, היה בחור שאהבתי שקיבל הצעה נחשקת להיות עורך דין בתאגיד גדול וסרב לה, לא הבנתי את ההחלטה שלו, כמעט בכיתי ממנה, זו היתה הזדמנות של פעם בחיים לפרוץ קדימה והוא בכלל לא הבין מה הוא מפסיד, הוא לא ראה כמוני את העולם בשחור או לבן, הוא מבחינתו אמר לעצמו שזה לא מה שמתאים לו עכשיו.
ההחלטה הזו כשלעצמה אכזבה אותי והורידה לי ממנו ואז הבנתי שאי אפשר לצפות שכל מה שאני רוצה יקרה, בטח לא שאני מנסה לשלוט בבן אדם אחר. הוא ישות נפרדת ממני וזה שיש בינינו אהבה גדולה  לא אומר שיש לי השפעה על חייו.


יש יותר מה לאהוב ממה לא לאהוב
רק שהגיע הנוכחי למדתי לחלק, להבין שאם יש יותר דברים שאני אוהבת בבן אדם זה מספיק, אני לא צריכה לאהוב ה-כ-ל. אז מה אם אנחנו לא מטיסים טיסנים ביחד ואם הוא לא אוהב לשחות ואני כן ואם לפעמים הוא מספר בדיחות קרש, אני אוהבת אותו בלי שהוא יהיה כל מה שחלמתי ושמבחינתי, זו לא פשרה אלא קבלה מודעת של מישהו על יתרונותיו ועל חסרונותיו או כמו שהיועצת הזוגית אליה הלכנו אמרה – על חולשותיו.
להפך, אני מעריכה כל מאמץ מבחינתו ליזום ולתת ולנסות לבוא איתי לבריכה גם אם הוא מתעב מים, זה הרבה יותר מוסיף לאהבה כשאני יודעת להעריך את המאמצים שהוא עושה מאשר לצפות מלכתחילה שיתאמץ רק כי ביקשתי. אני מניחה שזה חלק מתהליך ההתבגרות באהבה, שאתה לומד שמה שחלמת עליו כנראה לא יקרה אחד לאחד ושבדרך יהיו כל מני שינויים גם במה שאני מחפשת וגם במי שאני מתאהבת. אותו אחד לא יישאר אותו דבר כל החיים וגם אותו אחד שאוהב לא בהכרח יתאם לדימוי עליו חשבתי שתכננתי את מי לאהוב. אהבה זה רגש בלי נשלט וכך גם החצי השני שלנו, אבל אם מצאתם מישהו שעונה על ציפיות רבות או שלמדתם לטשטש את הפגמים ולראות את היופי והחן, סימן שמצאתם מי לאהוב גם אם אתם לא אוהבים את כולו, אתם אוהבים מספיק ממנו.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625