חשבתי שהיא לא הטיפוס שלי

 הכרויות אקדמאים

 מאת: חיפש ומצא

עם יד על הלב, כשאתם רוצים לשדך מישהי למישהו, אתם בדרך כלל שואלים את עצמכם אם היא הטיפוס שלו נכון? ואז יכול לקרות אחד מבין שני הדברים הבאים: או שהיא עונה לגמרי על הקריטריונים או שהיא ממש לא הטיפוס שלו ואין סיכוי לשידוך.
הבעיה היא שאנחנו חושבים בסכמות, מחלקים אנשים לטיפוסים ושוכחים לפעמים שאדם הוא לא דמות שטוחה אלא עולם ומלואו, הוא לא טיפוס, הוא יכול להיות גם וגם (תלוי מתי) והוא עובר שינויים, הוא יצור דינאמי ועם כל אחד הוא גם מתנהג אחרת. אולי מבחינת מראה חיצוני יש טיפוסים אבל מבחינה פנימית, קשה לנו לדעת באיזה טיפוס מדובר.
בדרך הזו, בסגנון החשיבה שלעיתים מקובע, אנחנו מחמיצים הרבה הזדמנויות נפלאות לאהבה.
גם אני, כמו רבים מחבריי, כשחיפשתי אהבה, חשבתי במושגים של טיפוסים. הייתי רואה בחורה באתר הכרויות, קורא בעיון את הכרטיס שלה ומחליט שהיא לא הטייפ שלי. לא אותו ראש, לא אותו סגנון, לא אישיות שתאזן אותי או תשתלב עם חיי.
אבל על סמך מה בעצם הסקתי כאלה מסקנות מרחיקות לכת? מי אמר שהיא לא הטיפוס שלי, ואיך מכמה שורות ותמונה אפשר לדעת משהו? מה, כי היא בלונדינית עם עיניים כחולות ואני אוהבת ברונטיות? כי היא נשמעת צינית ואני אוהב בנות רכות ועדינות?
אם היתה לי העדפה לטיפוס מסויים אותן בחרתי בקפידה בכל דייט אז איך, אם אני כל כך יודע מה טוב בשבילי, איך זה שעוד לא מצאתי אהבה?
זה מה ששאלתי את עצמי שוב ושוב, אחרי כל פעם שפסלתי בחורה: אם הרי אני מכיר ויודע מי הטיפוס שלי אז איך שהתאכזבתי כל כך הרבה פעמים מאותן טיפוסים ואולי בעצם, הן היו הטיפוס שלי ואני לא הטיפוס שלהן? אבל אם אני לא הטיפוס שלהן אז איך הן הטיפוס שלי?

לתפוס את הטיפוס
ככה קרה עם מ'. בהתחלה, כשרק ראיתי אותה באתר הכרויות, כמעט דילגתי בקלילות לבחורה הבאה, במבט ראשון היא לא מצאה חן בעיני אבל משהו גרם לי, סוג של סקרנות, לקרוא את הכרטיס שלה ולראות בין השורות משהו שעניין אותי. החלטתי להמר עליה. היא היתה כל כך שונה בקיצוניות ממה שהורגלתי אליו שזו הסיבה שהחלטתי ללכת עם זה: כל השנים חיפשתי טיפוס אחד, סגנון מאוד מסוים, אבטיפוס שחזר על עצמו בבחורות שונות, ואני מודה, היה לי קשה לצאת פתאום מאזור הנוחות שלי ולבחור בבחורה שלמראית עין אין שום קשר בינה לביני.
אבל החלטתי שאולי זו הבעיה שלי, חוסר ההצלחה במציאת אהבה אולי קשור לעובדה שאני מתעקש להמשיך לחפש מישהי שלא מתאימה לי ושאני רק חושב שהיא מתאימה.

ניגודים נמשכים
ככה הכרתי את מ', כולם הרימו גבה כששמעו ופגשו אותה. דוהרת על אופנוע, עובדת כברמנית, לא סיימה תיכון, זרוקה, פראית, לא צפויה. ההפך ממה שהייתי רגיל להביא הביתה להורים, מורות חינניות, שאוהבות את הסביבה, ששוקדות על המאסטר ומדברות בלחש. מ' הביאה עמה משב רוח מרענן וכולם חשבו שהיא סוג של אתנחתא עבורי, גיוון, אבל עובדה שנשארנו ביחד ואנחנו אוטוטו מתחתנים. היא כל כך לא הטיפוס שחשבתי שאנשא לו אבל אני כל כך מאוהב, אנחנו יחד כבר שלוש שנים והיא בדיוק בשבילי. נותנת לי נחת ומרחב, יודעת מתי לפנק, לשעשע אותי, אולי מרחוק וכלפי חוץ היא נראית לא מתאימה אבל מבפנים היא בדיוק בשבילי.
אני קורא לכולכם לצאת מהמסגרת ומהשבלוניות בחיפוש, לחפש מה שבראש שלכם נראה לכם כמו המועמד המושלם עבורכם זה לא תמיד מה שנכון עבורכם!

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625