ביכורים - הופעות בכורה במערכות יחסים

 הכרויות החצי השני
 
מאת: שירה דרורי

זוגות ותיקים, כמוני וכמו הפרטנר שלי, מתקשים להיזכר בפעמים הראשונות של הקשר בינינו. הפעם הראשונה שהתנשקנו, התחבקנו, נחשפנו בפני העולם, פגשנו את ההורים, עברנו לקן הראשון שלנו (אם בכלל אפשר לכנות את החור המאובק בו גרנו קן אוהבים), רבנו בקול או יצאנו לצימר.
אבל זוגות טריים וחמים מהתנור חווים את זה ברגעים אלה: את הביכורים הראשונים של הקשר, הרגעים המרגשים והמכוננים בכל מערכת יחסים. לכבוד חג הביכורים הרשמי הנה כמה דברים על הפעמים הראשונות בקשר שלכם וזה הזמן גם להרים כוסית לחיי רגעים רבים ומרגשים כמו הפעמים הראשונות בחייכם הזוגיים.

מפגש בכורה - הדייט הראשון
ממרחק של מספר ימים, שבועות, חודשים או שנים, הדייט הראשון שלכם נראה כמו היסטוריה, אבל שימו לב איך כבר בדייט הראשון היו סימנים לכך שיהיה כאן משהו רומנטי או להפך, יתכן שהרגשתם שזה ממש לא זה אבל מסיבה מיסטית ולא ברורה או סתם מתוך לחצים של חברים – נתתם לזה צ'אנס נוסף. ביום השנה שלכם או סתם בחגיגות רומנטיות נסו לשחזר שוב את הדייט הראשון, להגיע לאותו בית קפה, להתנהג כאילו אתם מחזרים מתחילים. תאמינו או לא, זה ירגש אתכם כל פעם מחדש.

בכורה אינטימית - המגע הראשון
בין אם זה היה חיבוק או נשיקה או לילה שלם בו ביליתם ביחד במיטה, הרי שהמגע הראשון משקף הרבה – האם יש ביניכם משיכה, כימיה מינית, תשוקה, התאמה, תקשורת בלי מילים. אם הפעם הראשונה שלכם היתה מדהימה אתם רק יכולים לקוות שזה ימשיך כך ויעצים מהתקרבות להתקרבות, אבל אם הפעם הראשונה האינטימית לא עמדה בציפיות - אל תילחצו! לזוגות רבים לוקח זמן להכיר את הרצונות זה של זו ולהרגיש בנח בסיטואציות אינטימיות. נסו לשנות לוקיישן, לדבר על מה שהפריע ולחשוב ביחד כיצד תוכלו לשפר. אל תתעלמו מחוסר הנוחות, כיוון שכשלא מדברים על דברים אינטימיים הם רק יכולים ליצור מתחים ולהשפיע על הקשר כולו.

בכורה פומבית – המפגש הראשון עם החברה
תתפלאו כמה הסיטואציה של מפגש עם החברים מלחיצה אנשים, לעיתים אפילו יותר מהמפגש עם ההורים. החבר'ה שלנו הם מעין קבוצת ביקורת ומיקוד ועלולים לגרום לנו להרגיש חוסר נוחות עם הבחירה הרומנטית שלנו או להפך – לפרגן ולשפר את ההרגשה. גם אם לא היתה לפרטנר כימיה עם החברים שלנו זה לא אומר שחלילה הבחירה האולטימטיבית כרגע היא בין ניתוק הקשר החברתי או הפרדת הבילוי עם הפרטנר לעומת הבילוי עם החברים. יתכן שבסיטואציה חברתית נוספת או במפגש אינטימי יותר, לא של מסיבה אלא של ישיבה בבית קפה, הפרטנר ירגיש יותר בנח וימצא נושאי שיחה עם החברים. אל תלחצו על הפרטנר או תכפו עליו מפגשים עם החברים אבל נסו לגרום לשני הצדדים להיפגש ולהיפתח האחד בפני השני.

כאסח של בכורה – הריב הראשון שלכם
את הפעם הראשונה הזאת זוגות רבים נוטים להדחיק או לשכוח, אבל הריב הראשון עלול לייצר קצר בלתי הפיך בתקשורת, לעורר כעסים ולגרום לכם לחשוב פעמיים על המשך הקשר. אחרי ההרמוניה והאידיליה ששררה ביניכם והתנפצה, לרוב מסיבה מטופשת, קצת קשה לחזור לשגרה אבל אל תשכחו שכמעט אין זוג שלא רב ופעמים רבות ריבים הם אלה שבונים את הקשר ומחזקים אותו. נסו לצמוח מהריב הראשון: להסביר לפרטנר מה הרגשתם, לחשוב על פתרונות אפשריים לבעיה שנוצרה ולא לתת לריב הזה להרוס לכם בלי פרופורציה את התחושה שאתם מאוהבים ו99% מהזמן נעים לכם עם הפרטנר החדש.
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.046875