כל ההתחלות מלחיצות

 אתר הכרויות החצי השני

 מאת: לירון מערכת החצי השני

כרווק לשעבר שהסתובב בזירת הפו"פ שנים רבות, בדק וחיפש, מצא וזרק וכמובן, נזרק אינספור פעמים, מצאתי את עצמי מפתח שלל פוביות שקשורות לזוגיות בכלל ובעיקר, לתקופה הראשונה של הקשר, כשמערכת היחסים עוד מתבשלת על הסיר ומתחממת בתנור ואף אחד לא יודע מה בעצם יצא ממנה. הייתי מטריד את עצמי ואת החברות שלי בשאלות – האם את אוהבת אותי גם היום? האם את חושבת שנצליח? האם יש סיכוי שתחתמי לי על חוזה שבטוח נצליח? בקיצור, הייתי מה שנקרא: מחזר היסטרי ורק אחרי שהבנתי שהפחדים לוחצים את חיי האהבה שלי והופכים אותם לאומללים ובלתי נסבלים הפסקתי לדאוג.
הייתי פה ושם בכמה אשראמים, הודו, התחברתי לעצמי, ואולי אלו היו השנים שעברו וביגרו אותי – נרגעתי והיום ממרומי גילי, בסטטוס של תפוס ומבסוט עד הגג, אני יכול להגיד: תנו לפחדים לחיות ! אבל תתעמתו אותם, תנעצו בהם סכין ותנסו לשלוט בהם. הנה כמה פחדים נפוצים של תחילת קשר ודרכים שונות להתמודדות:

הדייט היה מעפן
היא אמרה שהיה מדהים ואפילו סימסה
SMS של אחרי שהיה אמור להרגיע אותך, כי היא בעצם שאלה אם גם מחר מתאים לך, אבל אתה חי בסרט של עצמך, שבעצם היה נורא והיא פשוט בחורה נחמדה שלא נעים לה לדחות אותך מיד אחרי הדייט.

איך מתמודדים
ראשית נסו להתנער משחזורים מיותרים של מה היה בדייט ואיפה דברים התפקששו, אלה סתם יכניסו אתכם למצוקה ממנה אי אפשר להיחלץ. נסו לחכות יום-יומיים ורק אז לבדוק מה התגובה של הפרטנרית להצעה שלכם לדייט שני. גם אם היא מסרבת, כי בדיעבד היא החליטה שזה לא זה, הסירוב שלה לא הופך אתכם ללוזרים ולא אומר שבהכרח היה דייט מעפן. לפעמים זה היה דייט נפלא אבל פשוט לא הלך לכיוון הרומנטי.
אם בזמן הדייט נהניתם - אז זה מה שחשוב באמת. דייט זו לא תמיד משימה וההצלחה לא נמדדת רק אם יש דייט שני, ההצלחה היא קודם כל אם יצאתם עם תחושה טובה לגבי עצמכם ולגבי החוויה ובהמשך תוכלו לשכלל גם את כישורי הדייטים שלכם ולהפוך את החוויה לא רק לחוויה מעצימה אלא גם לכזו שמניעה לדייט הבא.

הוא עוד לא אמר "אני אוהב אותך" משמעו הוא לא אוהב
בכל קשר יש המתנה וציפייה למשהו מסוים: לדייט הבא, להצעה לפגוש את החברים ואת ההורים, לגילוי הרגשות, למשפט "אני אוהב אותך", אבל משום מה הכל הולך מצוין ורק המשפט מבושש לבוא. האם בהכרח פירוש הדבר שאין כאן אהבה מצד הפרטנר?

איך מתמודדים
ראשית, צריך להכיר קצת את הפרטנר כדי להבין מה עובר עליו, כיוון שיש אנשים שפשוט קשה להם יותר עם חשיפת הרגשות שלהם והמשפט "אני אוהב אותך" מכניס אותך ללחצים מיותרים ולכן, הם נמנעים מראש להגיד אותו. עם זאת, אתם יכולים להגיד אותו מצידכם (במינון סביר) ולקוות לתגובה הולמת או לבדוק עם הפרטנר האם הוא מרגיש כלפיכם אהבה גם בלי שהוא יבוא ויגיד את המשפט באופן פורמאלי. אל תלכו תמיד על קצות האצבעות, תנו צ'אנס לפרטנר להתבטא בקצב שלו, אבל עד גבול מסוים.

הוא לא מציג אותי בפני אף אחד
הוא שומר אותך בסוד? כשחברים מתקשרים הוא לא מזכיר את נוכחותך? יש לך תחושה שהוא מתבייש בקשר ביניכם ולדעתך זה סימן רע? יתכן שאת צודקת, אבל מצד שני, יתכן שהוא פועל ממניעים אחרים לגמרי שלא קשורים חלילה לבושה. ישנם אנשים שלוקח להם יותר זמן לספר לאחרים על התחושה שלהם ועל קשר זוגי רק משום שהם חוששים לאבד אותו או מתגובה של ביקורת שלילית שתהרוס להם את התחושה החיובית שהם חשים.

איך מתמודדים
 את מצידך יכולה להציע לפרטנר לפגוש את החברים ואת בני המשפחה שלך ולהציע לו לפגוש את שלו בדרך אינטימית ונעימה המקובלת על שני הצדדים או פשוט לחכות עד גבול מסוים שזה יקרה וכמובן לבדוק מאיפה זה בא ורק אחרי שתגלי את הסיבה האמיתית, להחליט האם זה סובל דיחוי או שמדובר בסימפטום שמעיב על הקשר ויש לנטרל אותו מוקדם ככל האפשר.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

0