מחפשים פרטנר מצטיין?

 הכרויות אקדמאים

 

מאת: שירה דרורי

כשהיינו ילדות אהבנו אני והחברות שלי לשבת ולחלק ציונים לבנים מהכיתה. רוב הבנים היו אפסים כי הם היו מעצבנים ומנוזלים ופה ושם היו גם כמה עשיריות – בנים חתיכים ששיחקו אותה כאילו הם שונאים את הבנות.
כשגדלנו קצת הבנו שדווקא העשיריות שלנו נכשלו במבחן מערכות היחסים, רובם הפכו לשחצנים מרגיזים בעוד החנונים שחשבנו שהם אאוטסיידרים התגלו כמחזרים למופת.
מאז אני סקפטית לגבי ציונים ולא מכמתת קשרים רומנטיים ולא מודדת אנשים, אבל יש לי חברות שרק העצימו את המבחנים והן תמיד מחפשות פרטנרים הישגיים עם תארים אקדמאיים מתקדמים, ציוני פסיכומטרי גבוהים ואם היה אפשר לציין בכרטיס הכרויות אי.קיו מבוקש – גם את זה הן היו עושות. לא תמיד חוש השיפוט שלהן מוביל אותן לפרטנרים הנכונים, אבל מה שכן זה שהן לא מוכנות בשום פנים ואופן להתפשר על בינוניות ומחפשות אך ורק מצוינות בבעל לעתיד. מרגישים שהפרטנר שלכם לא מוצלח כפי שהייתם רוצים? הנה כל הדרכים לתת צ'אנס גם בלי הצטיינות. חשוב לי  לציין שבאתר החצי השני יש רק סטודנטים ואקדמאים ולכן מראש הרמה כאן גבוהה.

אנשי השורות ואנשי המשבצות
החצי השני שלכם לומד מקצוע הנדסי בעוד אתם נושמים וחיים ספרות? זה לא אומר שהוא פסול מראש. חשוב לתת הזדמנות גם לבעלי תחומי עניין אקדמאיים שונים מכם. זה שהפרטנר לומד הנדסה לא אומר שהוא לא אוהב לקרוא ספרות יפה. תחום הלימוד האקדמי מצביע על כיוון מקצועי ולאו דווקא חושף את האישיות של מי שמאחורי התואר.

מדעי הדייט – מי עובר לשלב הבא?
אתם כמובן יכולים לברר בעדינות מה ממוצע הציונים אבל תחום הלימוד לא תמיד משקף את האינטליגנציה של בן אדם ולכן, חשוב מאוד להתכתב לעומק כדי לבחון כושר ביטוי בכתב ולאחר מכן לנהל שיחה טלפונית כי ישנם אנשים שמתבטאים טוב יותר בשיחה טלפונית מאשר בכתיבה ובפגישה פרונטאלית בטוח תקבלו מושג אמיתי כמה אינטליגנטי הדייט שלכם. סגנון הדיבור, הידע העשיר שלו, השיחה שזורמת, עצם העובדה שהוא חי בעולם שלכם ומבין על מה אתם מדברים ויש לו הרבה מה לתרום והוא מעניין אתכם. דייט זה לא חידון טריוויה, אתם לא אמורים למדוד את הידע שלו אלא פשוט להתרשם ממנו ומההתאמה ביניכם.
אגב, יכול להיות שהעיסוק שלו משעמם אתכם, יכול להיות שממוצע התואר שלו לא היה מספק אתכם בתור מעסיקים פוטנציאליים אבל בתור בני זוג פוטנציאליים מישהו עם אינטליגנציה ועומק רגשי יכול להיות פרטנר מדהים. אינטליגנציה רגשית אף היא חשובה ואתם מספיק אינטליגנטים כדי לזהות מי ניחן בה ומי לא.

למי יש רזומה עשיר יותר?
זכרו שדייט זו לא תחרות מקצועית, אתם לא מתחרים כאן על הג'וב החלומי הבא שלכם וזה בהחלט לא ראיון עבודה. זה לא המקום להתחיל לבחון את ההישגים של הפרטנר בכל התחנות בחייו מול ההישגים שלכם. יכול להיות מישהו שהוציא בפסיכומטרי פחות מכם אבל זה בגלל שהוא לא מגיב היטב במצבי לחץ או לא השקיע כמוכם בהכנה לבחינה. ברגע שתנהלו דייט ממקום של תחרות תתקשו להתחבר רגשית לבן אדם וזכרו, קורות חיים מרשימים הם לא ארובה לסיפור אהבה מצליח.

שאיפות לעתיד
דייטים רבים מגיעים לשאלה מהן השאיפות שלכם לעתיד? אז נכון, גם זה מדד לבדוק האם לחצי הפוטנציאלי יש שאיפות דומות לשלכם אבל אם הוא לא מתכוון להיות עובד מצטיין, סמנכ"ל מצליח או להקים סטארט אפ לא אומר שהוא לא יהיה פרטנר נפלא עבורכם. כמובן שלגיטימי לבחור מישהו שרוצה להצליח בתחום שלו אבל לעיתים ההגדרה שלו להצלחה תהיה שונה משלכם – הוא מחפש מימוש עצמי ואתם מכוונים יותר להצלחה מקצועית או חומרית. נסו לבדוק אם באמת חשוב לכם מישהו שיצטיין בתחומו או מישהו שיאהב את העבודה שלו וישאף ליותר אב ל לא ירצה להקריב את האושר שלו תמורת אותו קידום בעבודה. חוץ מזה זכרו שאנשים משתנים ואם למישהו יש מוטיבציה אז הוא כנראה יגיע רחוק גם אם כרגע הוא לוקח דברים לאט יותר ואם אתם מתאהבים אל תתנו להישגים בלימודים או בעבודה לעצור מבעדכם להתאהב.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

1.513672E-02