האם אתם בררנים מידי

 הכרויות

 

מאת: שירה דרורי
 
חברה שלי בקריזה, היא אומנם עוד רווקה אבל מחפשת זוגיות בהתמדה, אין רגע שהיא לא משוטטת במרץ בין כרטיסים, דוגמת את מיטב בחורי ארצנו, קובעת דייטים ויוצאת, מתנסה, בודקת, וכן, גם בוררת היטב. לא כל אחד עובר אצלה את הרף, בכל זאת, אקדמאית, שנונה, התרגלה לקבל את הכי טוב. היא עצמה לא מתרגשת, ממשיכה לחפש בקדחתנות ולא להתייאש, אבל כולם סביבה בפאניקה מטורפת – מתי כבר תביאי לנו מישהו? מתי כבר תעברי לגור עם מישהו? ואז האשמות מכאן ועד הודעה חדשה – את בררנית מדי, מה קרה הוא לא מצא חן בעיניך, אולי העיניים שלו לא ירוקות כמו שאת אוהבת?
והיא לא עונה להם, נאבקת מבפנים שלא לטרוק את הטלפון או את הדלת, תלוי בסיטואציה, וממשיכה לצאת ולברור עד שהיא תמצא את אותו אחד שעומד בסטנדרטים שלה או שיעשה לה טיק בלב.
אז מה כל כך כואב להורים שלה? מדוע החברים מתעצבנים עליה? כי היא בררנית ואפילו סופר בררנית ולפעמים יותר קל לנו עם אנשים גמישים וזורמים, שמוכנים לתת צ'אנס לכל אחד, גם לאנשים הגמישים קל יותר לזרום ולהסתדר עם יותר אנשים ולכן, יש להם גם יותר אופציות, אבל בואו נודה באמת, לא כולנו כאלה.
מרגישים שאתם בררנים מדי? פוסלים מהר או מפספסים הזדמנויות? הנה כמה דרכים לבדוק היכן אתם עומדים – נאמנים לעצמכם או מגזימים בדרישות?
 
נצמדים לרשימת מכולת? מחפשים את עצמכם במישהו אחר?
לפני החיפוש בדרך כלל אנחנו מצוידים ברשימת קריטריונים ברורה בכל הנוגע למי אנחנו מחפשים, אבל כאן אל תסחפו עם הפנטזיות, היו ריאליים – הנסיך על האביר הלבן קיים רק באגדות, לנסיך שלכם יש גם חסרונות וחולשות ועליכם להיות מודעים לכך מראש, כמובן שעוד לפני שגיליתם מה הדברים הפחות מתאימים או נהדרים בו, אתם מקבלים עליו רושם על פי הכרטיס שלו ושם לא תמיד הכל מדויק, לא כולם משקיעים בבניית כרטיס אסטרטגי מנצח ולכן, אם הוא לא ציין שהוא אוהב בדיוק כמוכם מוסיקת ג'אז זו לא סיבה לחסום אותו. עליכם לבדוק האם יש התאמה יחסית והאם הבסיס מספיק לכך שתהיה המשכיות.
לפעמים אנשים מעט שונים מכם יחדשו ויפתיעו אתכם ויתאימו לכם יותר ממישהו שהוא קופי אתם. אז אם אתם בקטע של טיולים והיא עוד לא, זה בדיוק האתגר שלכם לגרום לה לאהוב מסלולים, אם היה משהו שהצית את הניצוץ הראשוני אל תכבו אותו רק משום ששלוש תכונות אופי פחות אתם – דברו בטלפון, צאו לפגישה ורק אז תראו אם ההימור שלכם היה מוצלח או לא. בקיצור, תהמרו, תהיו גם נועזים ונסו גם לחשוב על מערכת היחסים הפוטנציאלית שלכם מחוץ למסגרת.
 
מגיעים בגישה שלילית לדייט?
לפעמים הכרטיס לא היה מדהים וגם שיחת הטלפון לא זרמה כמתוכנן אז הגעתם לדייט עם רושם שלילי וגישה שלילית שיעצרו מבעדכם לזרום וליהנות באמת. האם אתם מוצאים את עצמכם רק מחפשים סיבות מדוע זה עתיד להיכשל או שאתם מגיעים בראש פתוח ונותנים לפרטנר צ'אנס אמיתי להתבטא? הגיעו בגישה חיובית, במצב רוח טוב ורגועים, באמצע הדייט בדקו אם נתקלתם במחסומים או מבחנים שאתם מציבים לפרטנר ורק מחפשים לפסול אותו ואם זה המצב, הפסיקו מיד ונסו להיות אתו ולגלות מי הוא באמת – לא תמיד הרושם הראשוני קובע.
 
משחקים אותה קשים להשגה?
התסריט הבא מוכר לבררנים רבים: כשמישהו קשה להשגה או שובר לכם את הלב אתם מתמלאים אליו תשוקה חבויה, בעוד כשמישהי מתלהבת מכם או מישהו נפתח אליכן, אתם מיד פוסלים אותו, החשק יורד ואתם כבר לא מעוניינים. מה גורם לכם להרגיש ככה? האם תמיד תחפשו אתגרים במערכות יחסים? מה רע בחברות נהדרת? וכן, אפשר גם להימשך למישהו שבאמת רוצה אתכם. הפואנטה במערכת יחסים טובה זה הדדיות, בדקו מדוע אתם נוטים לכיוונים חד צדדיים והאם ניתן להחזיר מחדש את הפאשן גם לדייט שבו ידכם על העליונה.
 
לא ממשיכים לדייט שני?
יוצאים לדייטים ראשונים בקצב מסחרר ולא מגיעים לדייט שני על אף שהפרטנר רצה? בדקו מדוע לא בעצם, האם לא היתה בכלל התאמה, הכימיה היתה גרועה או שהנסיבות פשוט לא אפשרו לכם לרדת לעומקו של הפרטנר? אל תשפטו מיד על דייט ראשון, אלא אם באמת אתם לא רואים סיבה להמשך, יש מערכות יחסים שמתרוממות רק אחרי דייט שני, כששני הצדדים מרגישים יותר בנוח זה עם זו. אז מקסימום העברתם עוד ערב בנעימים בלי תכלית עתידית, זה לא אומר שאתם צריכים לבזבז זמן על מישהו שאתם לא רואים בו פרטנר, אבל כן כדאי לבדוק אם נתתם לו ולכם צ'אנס מספק לפני שעברתם הלאה...
 

אם אתם מרגישים שאתם פוסלים בלי סיבה, שאתם פוסלים יותר מאשר מאשרים, שאף אחד לא מספיק טוב בשבילכם – אולי שווה לבדוק מה עוצר מבעדכם לצאת וליהנות ולהתאהב. היו קשובים לעצמכם, אבל אל תתנו לשיקולים זרים, לנסיבות או לרושם ראשוני מוטעה לעצור את חיי האהבה שלכם! גשו לחיפוש בראש פתוח, הגיעו לדייטים זורמים יותר מתמיד ונסו לראות את הפרטנר מבעד לקורות החיים שלו.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

1.367188E-02