אייך לאלף פרטנר סורר

 הכרויות, פרטנר סורר

 

מאת: שירה דרורי
 
"תמיד היה לי בראש דמות של אביר על סוס לבן, שהוא לא ממש חתיך אבל בהחלט יודע איך לפנק אישה", מתוודה נועה, שלרוע המזל גילתה שהבחור בו התאהבה הוא גבר חלומותיה אך רחוק מלהיות אביר.
"בסופו של דבר נמשכתי למישהו שגדל בבית שבו האמא עושה הכל, מגהצת, מבשלת ואפילו מצחצחת לו את הנעליים ובמקום שהוא יחזר אחרי בפרחים או יגיש לי בוקר אחד ארוחת בוקר למיטה הוא בדיוק ההפך – מצפה ממני לעשות הכל בשבילו".

עד כה נועה היתה מוכנה לסבול את החולשות של בן זוגה. "כי יש לו לב רחב ויש לנו כימיה נהדרת, אבל מאוד הפריע לי העובדה שהוא לא מבין את המנטאליות בה גדלתי, בבית אנגלי טיפוסי, שבו הגבר מתייחס לאישה כמו ליידי". גם להורים של נועה היה קשה עם פערי המנטאליות ולא פעם הם ניסו ללחוץ עליה להיפרד, כיוון שלדעתם הקשר לא יעבוד לטווח הארוך, אבל רגע לפני שהיא וויתרה על מערכת היחסים, שלחה נועה את בן זוגה לסדנת נימוסים והליכות בארץ עם מומחית בנושא. "החלטתי שנמאס לי שהוא אוכל בפה פתוח ואומר לאמא שלי שהאוכל שלה בסדר אבל של אמא שלו יותר טעים ושהוא בחיים לא יפתח לי דלת או יזיז עבורי כסא".

החבר של נועה בילה שבוע שלם בהקניית גינונים חדשים, כולל אכילה לפי כללי הנימוס וחזר עם תובנות מרעננות לגבי הדרך שבה הוא יכול לפרגן לבת זוגתו. מאז, מספרת נועה, הוא אדיב יותר מהרגיל. "היופי הוא שהוא הבין שגם אם זה אומר שהוא צריך להתאמץ יותר, זה משמח אותי ולכן עצם ההשתדלות שלו היא שיפה. הרבה אנשים אומרים שסממנים חיצוניים זה בולשיט, אבל אצלי זה משחק תפקיד חשוב כשהגבר טורח עבור האישה".
 
אילוף הסורר

לא תמיד קל לאלף את הפרטנרים הסוררים שלנו. לפניכם מספר עצות שיעזרו לכן במשימה:
 
לתת ולקבל בחזרה:
הדדיות היא שם המשחק. ברגע שאת תהיי אדיבה כלפי הפרטנר שלך, גם הוא יהיה אצילי כלפיך. אל תגידי לו שייקח קולה מהמקרר לבד או שיביא לעצמו גבינה מהמכולת, את יכולה מדי פעם לפנק אותו ולטרוח עבורו והוא יוקיר תודה ויטרח עבורך.
 
נפלאות התבונה:
 אי אפשר לצפות מפרטנר להתנהג בדרך מסוימת מבלי שהוא יודע מהי הדרך המצופה ממנו. הסבירי לו איך את אוהבת שהוא מתנהג או אילו תכונות היית רוצה שהוא ינטרל ואילו תכונות היית רוצה שהוא יאמץ ואל תשכחי לתת פידבק חיובי בכל פעם שהוא מתנהג בדרך שנעימה לך. אגב, על העיקרון הזה מומלץ לעבוד כבר בתחילת מערכת היחסים שלכם, כשכל אחד מגדיר מה הוא מחפש בפרטנר – כך תוכלי להבהיר לו כבר על ההתחלה שזה קריטריון חשוב מבחינתך ושאת מחפשת ג'נטלמן.
 
שיחה עם אמא שלו:
 אין כמו אמא ופעמים רבות תגלי שהכח נמצא אצל האישה שילדה את אהובך. ברגע שאמא שלו תעיר לו שהוא לא מדבר אליך יפה או אומר משהו שלא במקום, יהיה לזה יותר אפקט מכל הפעמים בהן את ביקשת ממנו להשתנות.
 
סביבה תומכת:
מנהגים רבים שלנו הם תוצאה של נורמות חברתיות ומושפעים מההתנהגות של החברה הסובבת אותנו. חשוב מאוד אם כן לבחור מקרים שיהוו מקור להשראה ולהסתובב עם זוגות אחרים שבהם האצילות הינה הדדית. תאמיני או לא, בחברה כזו אם החבר שלו פותח דלת לחברה, גם החבר שלך ירגיש לא נעים ויעשה זאת עד שהוא יעשה זה לא מתוך רגשות אשם אלא מתוך כוונה אמיתית.
 
 

אוהבים וחוגגים, אצלי או אצלך

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625