היכרויות, מדגמנים זוגיות

  
מהי התמונה הראשונה שעולה בראשכם כשאתם חושבים על זוג מאושר? לרוב תראו לנגד עיניכם בני זוג מחובקים, מתגפפים, מביטים זה בזה מסנוורים, צמודים בנשיקה ארוכה וקרובים זה לזו באופן פיזי.  
אולם, לא לכולנו קל להראות בפומבי את הרגשות שלנו או להביע במגע את התשוקה והאהבה כלפי בני הזוג. למעשה, בפועל, זוגות רבים מציגים זוגיות פוטוגנית לפני אנשים ואילו בינם לבין עצמם מתקשים להראות רגשות או לפנק וללטף ואילו אצל אחרים הבעיה היא הפוכה – ברגעים פרטיים ואינטימיים הם זורמים, נמשכים זה אל זה, מריצים סשן סוער של חיבוקים ונשיקות ואילו מול קהל, הם נעשים לפתע נבוכים מאוד ונוצר ביניהם ריחוק אוטומאטי.
 
כיצד מתנהגים במפגשי היכרויות  ובסיטואציות מביכות ושומרים על האינטימיות הפרטית? הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם הלחץ החברתי להפגין חיבה פומבית.

היו עצמכם ועם עצמכם
נניח שהוזמנתם למסיבת זוגות וברור לכם שבמצב זה תיבחנו באופן סמוי איזה מן זוג אתם? האם ניתן לקטלג אתכם בין הזוגות המתחבקים, שלא משים זה מזה ומתגפפים בלי הפסקה או תקוטלגו כזוג קריר יחסית. אם אתם חשים מאוימים מעצם הסיטואציה, סרבו בנימוס להזמנה והכי חשוב – אל תקטלגו את עצמכם, כיוון שלעיתים אנחנו עלולים לחשוב על עצמו קרירים רומנטית רק משום שמישהו חושב כך עלינו ולהנציח את הסיטואציה, על אף שהיא מוטעית מראש.  

בלי הצגות
זוגות רבים מפתחים התנהגות שנועדה להסוות את החשש שלהם מהפגנת רגשות בפומבי וכך, הם מצטיידים בגינונים שנועדו ליצירת "שואו אוף" בלבד, אך אינם משקפים כלל את היחס האמיתי שלהם זה כלפי זה.
אם קשה לכם להביע אינטימיות בצורה פומבית, במסגרות של מפגשי היכרויות חדשות או ישנות, אל תאמצו התנהגות מלאכותית של קירבה מזויפת – היו עצמכם. אם אנשים שואלים אם הכל בסדר אצלכם או שואלים למה אתם לא נראים קרובים יחסית לזוג צעיר בתחילת דרכו, הסבירו להם שהיחסים תקינים להפליא ואתם פשוט לא מהזוגות שמפגינים חיבה בפומבי – אלה שמכונים לעיתים המתמרחים או הדביקים.
זכרו, מדובר בעניין של אופי. יש אנשים שחשים בנח להתנשק ליד אחרים ויש אנשים שעושים זאת כי הם רוצים להוכיח לכולם שהם מאוהבים ויש אנשים, כמוכם, ששומרים את הרגעים הקסומים האלה לסיטואציות אינטימיות.
 
בדיקת אינטימית
אם אתם חוששים שאכן קיימת אצלכם בעיה באינטימיות, למשל, בעבר, בשלב היכרויות ראשוני ביניכם,חשתם קרובים יותר או הבעתם יותר תמיכה במגע ואילו כעת קשה לכם מאוד לחבק את בן הזוג, שווה לבדוק אם משהו אכן השתנה במרוצת הזמן במערכת היחסים שלכם.
גם בסיטואציה בה לבני הזוג יש העדפות אינטימיות שונות, לדוגמא, בן זוג אחד מאוד אוהב מגע ומביע את רגשותיו בפומבי ואילו השני סגור יותר, כדאי לתאם ציפיות ולבדוק היכן עובר הקו בו שניכם תחושו בנח במפגן הרגשות. יתכן שבן הזוג הסגור יסכים לנשיקה בפומבית או לריקוד סלו באירוע למשל אבל ימנע מחיבוקים וכדי, שלא יוצרו כעסים או מתחים מיותרים או ספקות בנוגע לאי הבעת המגע בפומבי, כדאי לערוך שיחה בנושא ולבדוק מהיכן נובעים החששות.
 
זיכרו, במפגשי היכרויות ומפגשים חברתיים למיניהם לא ממש צריך להוכיח לאף אחד שהנכם מאוהבים -  לא חייבים דין וחשבון לאף אחד, הזוגיות היא שלכם ורק שלכם, אל תתנו לאחרים להתערב בה או לייעץ לכם על דברים שאתם מרגישים שכבר בשליטתכם ובדקו את עצמכם כזוג לא בהשוואה לאף זוג אחר. אם טוב לכם בזוגיות, זוג שנראה כלפי חוץ קרוב יותר מכם לא אמור להטיל ספק במערכת היחסים שלכם.

0