הכרויות בבליינד דייט - חשיבות רושם ראשוני (המשך)

אפקט החיוך
לדברי דרורית גל-פז, מאמנת אישית בכירה, כולנו רוצים ליצור רושם חיובי על הדייט. "חשוב מאוד להגיע למפגשי הכרויות מחוייכים. החיוך יוצר אמפתיה, מרכך ומפיג חששות. יש לזכור שאנחנו כבני אדם מונעים על ידי תגובות של אחרים ולכן, אם מישהו מופיע מולנו חמור סבר מיד נחשוב שעשינו לו משהו או שאנחנו לא בסדר, אבל הבעיה היא בעצם בו".
בנוסף להתחמשות בחיוך ענק ליצירת הכרויות חדשות המותירות רושם חיובי, גל-פז מציעה להתנער מסטריאוטיפים על עצמנו. "ישנם אנשים עם ניסיון מר בדייטים, שמגיעים מראש בתבוסתניות ובטוחים שהדייט לא יהיה מעוניין בהם וכך קורה שזו נבואה שמגשימה את עצמה. אני מגיע בגישה שלילית, יוצר אנטי ובאמת לא מעוניינים בי. צריך להגיע למפגשי הכרויות בגישה חיובית ולהצטייד באופטימיות ולהאמין בעצמנו. לבוא עם ביטחון עצמי כדי להרגיש משוחררים בדייט". 
את חוסר הביטחון העצמי יש להשליך לפח ולהצטייד במקומו בביטחון עצמי, אבל גל-פז אומרת שביטחון עצמי לא ניתן לזייף. "אם נגיע למפגש הכרויות  וננסה ליצור שם רושם ראשוני על עצמנו שאיננו אנחנו סתם נתנהג במלאכותיות וההתנהגות שלנו תתפרש מאולצת ומלאכותיות זו עלולה ליצור חיץ ומרחק בינינו לבין הדייט. בצאתנו למפגש הכרויות ,חשוב מאוד להתלבש בבגדים שבהם אנחנו מרגישים בהם נוח ולא להקדיש מחשבה כל הזמן לאיך אני נראה ואיך אני מתנהג, אלא לזרום עם הדייט". 
לפני הדייט, גל-פז ממליצה לבצע מיני סימולציה בדרך של דימיון מודרך ואפילו עם חבר, כדי לבדוק איך אנחנו מתנהגים בדייט ומהו הרושם המתקבל. "אפשר גם להעלות בעיני רוחנו את עצמנו במפגש הכרויות כדי לעלות על נקודות חולשה ולתגבר נקודות חוזק והעיקר, לחשוב חיובי", אומרת גל-פז.
אם אתם חשים בדייט לא בנוח או חוששים שתנהגו באופן שירתיע את הדייט, עצרו לרגע וקו נשימה ואפילו פנו להתרגעות קלה בשירותים, חשבו על מה שאמרתם עד כה וחשבו כיצד ניתן לשפר את הדייט ולאחר הפסקת חשיבה זו חזרו והמשיכו את הדייט מהנקודה בה הפסקתם בשדרוג קל. 

אם אתם חשים שבמהלך מפגשי הכרויות, דווקא אתם אלה שפוסלים במקרים רבים דייטים על התחלות לא מוצלחות, גל-פז מציעה לכם לזהות את מוקדי ההתנגדות ולבדוק מה בעצם מרתיע אתכם מהדייט. "חשוב לא לבוא למפגשי הכרויות עם רשימת דרישות מהדייט ולגלות שאם רציתי דייטית בלונדינית והיא ברונטית אז מיד אני לא רוצה אותה. חשוב לתת צ'אנס כדי לא לפספס אנשים על פי מראה חיצוני בלבד וכדומה". לעיתים, כדאי לשנות אווירה בדייט ואפילו להמשיך מהמסעדה למשל לסרט וכדומה. יתכן והדייט לא מוצא חן בעיניכם משום שהמקום לא מוצא חן בעינכם או סתם כי הוא לא חש בנוח ואם תקחו אותו למקום טבעי עבורו הוא יתנהג אחרת לגמרי. מומלץ מאוד במהלך מפגשי הכרויות לנסות להעמיק ולראות מה מסתתר מאחורי אותו אדם שזה עתה הכרתם לפני שאתם שוללים מערכת יחסים רצינית.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

0